Próbują ratować święta. W tym mieście odbędzie się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy - zdj. ilustracyjne / Fot. Flickr
Jarmark Bożonarodzeniowy - zdj. ilustracyjne / Fot. Flickr
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej odbędzie się, ale handlowców i kupujących będzie obowiązywać ścisły rygor sanitarny. Rozpoczęto rozwieszanie świątecznych iluminacji – poinformowały w sobotę władze Łodzi.

„Miasto postanowiło nie rezygnować z domków handlowych i tym samym pozostawić na Piotrkowskiej namiastkę świątecznego, targowego klimatu jarmarku” – podał Grzegorz Gawlik z łódzkiego magistratu.

W ten sposób władze miasta chcą uratować świąteczny klimat. Zapowiedzieli jednak sporo ograniczeń.

„Aby uniknąć gromadzenia się w jednym miejscu zbyt wielu osób, nie odbędą się żadne wydarzenia kulturalne, stoiska zostaną rozmieszczone w odpowiednich odległościach” – wyjaśnił.

Punkty z gastronomią będą funkcjonować wyłącznie z opcją pakowania posiłków na wynos, a sprzedaż odbywać się będzie bezdotykowo – zapowiedział.

„W ramach wdzięczności wobec najbardziej obciążonego podczas pandemii sektora, w kilku miejscach pojawią się specjalne fotoramki z hasłami wyrażającymi wsparcie dla medyków” – poinformował Gawlik.

Utrzymanie jarmarku bożonarodzeniowego na Piotrkowskiej – jak wyjaśniają urzędnicy – jest jednocześnie wyrazem solidarności ze sprzedawcami i organizatorami imprezy, którzy stracili główne źródła dochodu.

„Udało się osiągnąć takie rozwiązania, które maksymalnie zwiększą bezpieczeństwo w trakcie tegorocznego jarmarku, a jednocześnie ocalą atmosferę, jaka towarzyszy łodzianom przy ulubionych świątecznych zwyczajach” – podkreślił menadżer ulicy Piotrkowskiej Piotr Kurzawa.

Źródła: PAP, NCzas.com

2 KOMENTARZE

  1. Sprzedaż bezdotykowa? Pójdę na jarmark zamówić żarcie, 2 kielbaski z rożna za 120 zeta, żeby je zimne w domu zeżreć? Taki absurd tylko w niedotlenionych od noszenia masek mózgach mógł się narodzić!

Comments are closed.