Rząd PiS uratował „Wyborczą”. Agora dostała grube miliony

Tak, finansowanie
Tak, finansowanie "Gazety Wyborczej" to wieli błąd. Foto: print screen wyborcza.pl
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Agora dostała aż 13,5 mln złotych państwowego dofinansowania. PiS nie pozwoli zginąć wydawcy „Gazety Wyborczej”.

Koncern Agora, właściciel m.in. „Gazety Wyborczej”, kin HELIOS, portalu gazeta.pl czy radia TOK FM, otrzymał aż 13,5 mln złotych państwowego dofinansowania z tarczy antykryzysowej. Pieniądze mają zostać wykorzystane jako dofinansowanie do wynagrodzeń pracownikom firmy.

To nie tylko zaskakujące z powodu rzekomej nienawiści między PiS a środowiskiem Adama Michnika. Agora zaoszczędziła bowiem 30 mln złotych na obniżeniu pensji pracownikom o 20 proc. przez sześć miesięcy.

Agora mogła złożyć wniosek o dopłaty do wynagrodzeń ponieważ koncern musiał np. zamknąć kina w związku z pandemią koronawirusa. Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oferował wypłatę 40 proc. zmniejszonych pensji do wysokości średniej krajowej.

Co ciekawe, Agora wnioskowała o 13,9 mln złotych, a otrzymała 13,5 mln złotych.

Oznacza to, że otrzymała niemal tyle pieniędzy o ile wnioskowała. Jak wyjaśnia portal Wirtualne Media Agora uzyskała 8,4 mln złotych, a jej spółki zależne 5,1 mln złotych.

– W pionie filmowo-książkowym grupy Agora dofinansowanie z FGŚP od stycznia do września br. wyniosło 2,6 mln zł (z czego 0,4 mln zł w trzecim kwartale), w prasowym – 4,9 mln zł (całość w trzecim kwartale), w pionie reklamy zewnętrznej – 1,1 mln zł (z czego 0,5 mln zł w trzecim kwartale), w internetowym – 1,8 mln zł (1,6 mln zł w zeszłym kwartale), a w radiowym – 1,6 mln zł (1,4 mln zł w zeszłym kwartale). Pozostała kwota trafiła do pionu administracyjnego firmy – wyjaśnia portal.

Na koniec września br. stałe zatrudnienie w grupie kapitałowej Agora (bez uwzględnienia obniżki wymiaru pracy) wynosiło 2 332 etaty. To o 182 mniej niż rok wcześniej, natomiast o jeden więcej niż na koniec czerwca br.

Źródło: Wirtualne Media

7 KOMENTARZE

  1. żeby mogli dalej pluć, kłamać i donosić na Polskę i Polaków, potrzeba paliwa, a drobna zmiana dalej będzie udawać, że pracuje dla dobra Polski i Polaków i pozyskała do współpracy tą żydowską gazetę dla Polaków, grunt to pozory

  2. Wyrżnąć antypolskich, żydokomunistycznych bandytów.
    Albo poczekać, aż ta swołocz wyrźnie Polaków i do końca zniszczy Polskę.

Comments are closed.