Tragedia w Poznaniu. Pacjent z koronawirusem wypadł przez okno ze szpitala

ofiary/Koronawirus i Śmierć. Obrazek ilustracyjny. Źródło: Pixabay
Koronawirus i Śmierć. Obrazek ilustracyjny. Źródło: Pixabay

„Głos Wielkopolski” poinformował o śmierci 60-letniego mężczyzny, który najprawdopodobniej wypadł przez okno szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Sprawę badają policja i prokuratura.

Do tragedii doszło w piątek wieczorem w poznańskim Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia. 60-latek wypadł przez okno na oddziale urologicznym z wysokości 6. piętra. Zginął na miejscu.

Do szpitala przy ul. Szwajcarskiej mężczyzna trafił w czwartek 19 listopada. U pacjenta stwierdzono zapalenie płuc, które miało być skutkiem zakażenia koronawirusem. Z relacji lokalnych mediów wynika, że okoliczności śmierci mężczyzny nie są jasne. Nie wiadomo bowiem, czy 60-latek wypadł czy wyskoczył z okna. Sprawę badają policja i prokuratura.

Po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu wojewoda Łukasz Mikołajczyk zadecydował o rozszerzeniu prowadzonej przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki kontroli w szpitalach. Trwa ona od 17 listopada.

Źródło: Głos Wielkopolski

5 KOMENTARZE

  1. Nie czekajcie, nie liczcie na ich pomoc. Oni was zabiją.
    Wirus najpierw rozmnaża się w gardle, potem przenosi się dalej. Kluczowa faza jest – gardło – trzeba regularnie przepłukiwać.
    Jest stwierdzonym faktem, że chinina działa. Można pić tonik indiański, suplementować cynk, EGCg.
    Można pomyśleć o inhalacjach oczyszczających płuca. Palenie tytoniu również jest starym sprawdzonym rozwiązaniem.
    Respiratory zabijają 9 na 10 pacjentów.

Comments are closed.