Duda przekazał 2 mld złotych na TVP. Teraz prosi Polaków o zrzutkę na chorych

Andrzej Duda.
Andrzej Duda Źródło: PAP

Czy są granice bezczelności? PiS i jego prezydent udowadniają, że dla nich nie istnieją.

Andrzej Duda zaapelował na Twitterze do Polaków o wsparcie zrzutki pieniędzy na rzecz cierpiącego na nowotwór pana Jana. Sęk w tym, że dla pana Jana i innych walczących z rakiem były przeznaczone 2 mld złotych… które Duda wraz z rządem przekazali na TVP.

– Miałem dziś poruszające spotkanie. Podeszła do mnie młodziutka dziewczyna, prosząc o wsparcie dla swojego Ojca. My z Agatą już się przyłączyliśmy. Jeśli możecie, rozważcie. Każdy gest się liczy – napisał w sieci Duda, dołączając link zbiórki.

Kilka miesięcy temu Duda podpisał bowiem ustawę dofinansowującą TVP i rządowe Polskie Radio. Organy propagandy PiS otrzymają łącznie ok. 2 mld złotych rocznie, czyli 10 mld złotych w ciągu pięciu lat.

Zanim Duda podpisał ustawę podsuniętą mu przez jego partię, opozycja apelowała, aby pieniądze te przekazać na polską onkologię. Jednak dobro partii okazało się ważniejsze niż życie wielu Polaków.

– W rzeczy samej ma Pan gest: dwa miliardy złotych rocznie beztrosko przeznaczył Pan na propagandę TVPiS. Zamiast na onkologię. Poruszające – napisała dziennikarka Hanna Lis.

– Trzeba mieć tupet, żeby po podarowaniu 2 miliardów dla TVP prosić społeczeństwo o wsparcie finansowe chorych na raka – dorzuciła inna komentująca.

Źródło: Radio Zet

19 KOMENTARZE

  1. Panu Janowi można by i pomóc, natomiast obecną ekipę rządzącą razem z Panem Prezydentem należy wywalić a najlepiej wykastrować z poparcia tak, żeby rządzić już nie mogli ale i żeby druga strona nie skompletowała większości.
    Polsce potrzebny jest teraz rząd słaby. Jeżeli inaczej się nie da to mogą w nim być i świnie trzymające się tylko stołków ale najważniejsze, żeby nic samodzielnie zrobić nie mogli a suweren nie miał problemu z ich wymianą.

  2. A. Duda – żyd i potomek żyda banderowca !! Jesteście zdziwieni że przekazał 2 miardy zł.dla swoich ?; Ja nie jestem zdziwiona wręcz wkurwia…..wami wszystkimi ,nie licząc starszych schorowanych ludzi a tych którzy tylko chlaja ,lajdacza się ,i z tym zoomiwcem Owsiakiem jakieś orgie robić,niedługo przyjdzie dzień zapłaty za wszystko nawet prędzej niż za rok. PiS w tym bandyty nie zydobanderowski wiedzie prym inni im pomagają.

  3. Sam zresztą mówił po wyborach że jaki mówią, że będzie dobrze to podpisuje. Wystarczy odsłuchać jego wieczór wyborczy po 24:00 gdzie mówił „od siebie”…

  4. Nie przekazał tylko na TVP ale i Na Polskie Radio !!! Pieniądze poszłu na wszystkie kanały tematycne telewizji i radia oraz na ośrodki terenowe radia i telewizji. Tam pracują ludzie robią programy i wykorzystują sprzęt. Szanowny pan Tusk ogłosił że nie trzeba płacić abonamentu więc za tym utworzono ustawę z dotacją. Dlaczeego jątrzycie folksdojcze i podnóżki niemieckich świń !!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here