Kolejny tysiąc norek zostanie wybitych. Tym razem we Francji. Powód: koronawirus na fermie

Norka. Foto: Pixabay
Norka. Foto: Pixabay

U jednej z norek na fermie we francuskim departamencie Eure-et-Loir potwierdzono zakażenie koronawirusem. Tysiąc zwierząt z tego gospodarstwa zostanie wybitych – poinformowało w niedzielę ministerstwo rolnictwa.

Przypadki Covid-19 potwierdzono wcześniej na fermach norek w innych europejskich państwach, m.in. w Szwecji, Grecji i Holandii. W Danii wykryto także nową mutację koronawirusa. Tam wybitych zostanie ok. 17 mln norek.

Francja zaczęła przeprowadzać testy na obecność koronawirusa na czterech znajdujących się w tym kraju fermach norek w połowie listopada.

„Na tym etapie testy wykazały, że wirus jest obecny na fermie w Eure-et-Loir” – poinformowało ministerstwo rolnictwa, dodając, że na drugiej fermie nie stwierdzono obecności koronawirusa. „W ostatnich dwóch gospodarstwach nadal trwają testy, a wyniki są spodziewane w ciągu tygodnia” – podał resort.

NCzas/PAP

6 KOMENTARZE

  1. Absurdu i chaosu ciąg dalszy. Kary Mullins się w grobie przewraca, bo nie dość że dzięki jego metodzie reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) sterroryzowano caly współczesny świat, to jeszcz zaczeto masowo mordować zwierzęta. Wielcem ciekaw co będzie dalej. Jak daleko są w stanie się posunąć ludzie owładnięci najczystszej wody szaleństwem.

  2. U homo sapiacych również wykryto koronawirusa! Może być tak, że najnowsza – proszę wstaaAĆ! – Dyrektywa Europejska – ŚŚŚŚśsiaD! – nakaże wybicie wszystkich osobników tego gatunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here