Nadciąga wielka cenzura. Facebook, Twitter i Google idą na wojnę z wolnością słowa

Hesja cenzuruje komentarze/Cenzura w Internecie/Fot. Twitter
Cenzura w Internecie/Fot. Twitter

Facebook, Twitter i Google chcą „walczyć z nieprawdziwymi informacjami” nt. szczepionek na koronawirusa. To zapowiedź wielkiej cenzury.

Największe platformy społecznościowe czyli Facebook, Twitter i Google idą na wojnę z ich zdaniem „dezinformacją o szczepionkach” na koronawirusa.

To ma być reakcja na nasilające się ich zdaniem informacje o szczepionkach, które nie mają potwierdzenia w rzeczywistości.

Nie bez znaczenia jest fakt, że wielkie koncerny farmaceutyczne są już bliskie wypuszczenia na rynek szczepionki. Ich przeciwnicy zaczęli kolportować różne informacje, często zalecając ludziom ostrożność, a to psuje biznes.

Wiele osób rzeczywiście podchodzi z dużą ostrożnością do nowej szczepionki. W badaniu zleconym przez RMF i Gazetę Prawną aż 50,2 proc. ankietowanych nie chciało się zaszczepić, a zaledwie 15,9 proc. zadeklarowało chęć zaszczepienia.

Ale nie ma w tym nic nadzwyczajnego – jest to naturalny ludzki odruch ostrożności przed nieznanym. Cenny mechanizm ewolucyjny, który pozwalała przetrwać wszystkich zwierzętom.

Jednak Facebook, Twitter i Google wiedzą swoje i postanowiły połączyć siły i zająć rozsiewającymi dezinformację. Pomogą im w tym tzw. „niezależni weryfikatorzy wiadomości” czyli zwyczajni lewaccy cenzorzy na usługach tych koncernów.

Gigantom pomogą też, a jakże, agencje rządowe z całego świata. Do akcji dołączyły już Stany Zjednoczone i Kanada. Widać wyraźnie, że te szczepienia to nie kwestia życia czy śmierci Kowalskiego, ale grubsza sprawa.

Możemy zatem spodziewać się ostrych działań. Zakwalifikowani jako rozsiewający dezinformację będą zapewne oznaczani jako siewcy zła i usuwani z platform.

O tym jak to działa opowiadał dla telewizji wRealu24 redaktor naczelny „Najwyższego CZAS!” Tomasz Sommer, który pierwszy padł ofiarą tej nowej antywolnościowej polityki. Nagranie poniżej.

Źródło: Engadget

12 KOMENTARZE

 1. Od 2 lat używam Dudk Duck Go & Gibiru.
  Nie mam konta na Facebooku i mam założone blokady Facebooka.
  Nie mam konta na Tweeterze.
  Z Youtube korzystam sporadycznie i tylko w sprawach nie związanych z polityką i informacjami bieżącymi (do tego służy Bitchute)
  Androida „ukorzeniłem” tak żeby mieć uprawnienia administratora. Jeżeli kiedyś kupię nową komórkę to będzie to chiński produkt bez Androida.
  Od ponad 3 lat nie korzystam z TV i nie mam telewizora.

 2. Bil Gates musi coś zrobić by swoje „brudne” szczepionki sprzedać i i by statystykę zgonów powiększyć. Taka prawda o tej całej plandemii…

 3. Ta cenzura jest na YT od dawna, to fakt. Teraz to zjawisko przybiera na sile. Profile i praca heraldów wolności są KASOWANE, nie tylko demonetyzowane – Ryan Cristian, Derrick Broze, Josh Sigurdson, Dan Dics – to tylko niektórzy z nich. Dlatego ci którym naprawdę zależy na prawdzie a nie tylko na pieniądzach z monetyzacji, przechodzą lub korzystają jednocześnie z różnych platform. Jest w czym wybierać – Bitchute, Rofkin, BrandNewTube, Odysee. LBRY, Minds, ArchiveOrg.

 4. Znając życie i najnowszą histerię, można się spodziewać iż wszystkie te platformy wkrótce
  zostaną oskarżone jak nie o komunizm,to na pewno o terroryzm (Albo o antysemityzm co na jedno wychodzi).W pakiecie zapasowym NSA posiada jeszcze faszyzm i LGBTQ.Nad resztą pracują w Hajfie.

 5. Ja żyję bez Tweeteram, Pejsa, z niewielkim kontaktem z MS, oraz dużym uzależnieniem od Googla, dlatego z niecierpliwością czekam, że Prezydent Trump i tutaj zaproponuje jakąś alternatywę.
  Przypomnę, że Prezydent Trump zastąpił Tweetera aplikacją PARLER. Proponuję kolegom i koleżankom szybką przesiadkę. Telewizję FOX, pan Prezydent Trump zastąpił NEWSMAXTV.com

 6. Platforma AMD (intel dziurawy jak sito) + linux, np. bardzo dobre polskie distro Sparky. Smartfon zrootowany i zdegooglowany (nie mylić z Huawei, szpieguje tylko dla strony przeciwnej), a najlepiej „dumb phone” czyli stara Nokia. Własna poczta, własny serwer. Nie zaglądać na fejsa, ćwierkacza, googla, inta i inne szpiegi Big Techów. To nie gwarantuje, że big tech nie będzie o was zbierał info (bo zbiera nawet jeśli z niczego nigdy nie korzystaliście), ale ogranicza waszą ekspozycję.

 7. Nie wiadomo co u was gorsze mitomania czy paranoja.
  Jedno jest pewne o cyber bezpieczenstwie i anonimowisci nie macie zielonego pojecia. Rozne Stolce i Wiedzminy

  • Wsiowy głupek czy ze służb? :D :D :D

   Zapomniałem dopisać dobrą rada wuja: VPN (tu uwaga -> wiele z komercyjnych jest niebezpiecznych lub zwyczajnie przez służby postawione/zinfiltrowane). Oraz koniecznie TOR. Linux zaś w formie persistent / non-alterable.

Comments are closed.