Niemieccy protestanci ulegli tęczowym. „Istotne, by mieć także ofertę nabożeństwa z błogosławieństwem par jednopłciowych”

LGBT/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
LGBT/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay

Wspólnoty protestanckie w Niemczech „otworzyły się” na LGBT. Kościół landowy w Schaumburg-Lippe jako ostatni wprowadził właśnie „homośluby” przed ołtarzem. W pozostałych wspólnotach protestanckich w całym kraju było to możliwe już wcześniej.

Sprawę pseudo-małżeństw kościół landowy Schaumburg-Lippe rozstrzygnął na swoim synodzie. Protestanci nie mają bowiem władzy hierarchicznej, ale swoisty parlament.

Za wprowadzeniem tęczowych „małżeństw” głosowało 31 uczestników synodu, jeden był przeciw, a dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Radości z powodu takiego obrotu spraw nie krył kierownik wspólnoty Karl-Heinrich Manzke.

– Jest istotne, by oprócz poszanowania dla małżeńskiej wspólnoty mężczyzny i kobiety oraz dla rodziny mieć także ofertę nabożeństwa z błogosławieństwem par jednopłciowych – stwierdził.

W rezultacie głosowania pastorzy i pastorki ze wspólnoty Schaumburg-Lippe podczas tęczowych ceremonii będą używali gestów i słów podobnych do tych, które obowiązują w przypadku ślubów mężczyzny i kobiety.

Nie są jednak zobowiązani do błogosławienia par homoseksualnych. Nie muszą tego robić, jeśli czują sprzeciw swojego sumienia.

Decyzja synodu Schaumburg-Lippe to pokłosie decyzji niemieckiego Bundestagu z 2017 roku. Wprowadził on wówczas cywilne pseudo-śluby dla homoseksualistów.

Teraz analogicznie istnieją one także we wszystkich 20 landowych kościołach ewangelickich w Niemczech.

Niektórzy z niemieckich biskupów katolickich także chcą iść tym śladem i proponują błogosławieństwa związków jednopłciowych. Opowiadają się za tym m.in. przewodniczący niemieckiego Episkopatu bp Georg Bätzing i jego zastępca bp Franz-Josef Bode.

W podobnym tonie wypowiadał się również arcybiskup Monachium i Fryzyngi, kard. Reinhard Marx.

Co więcej, już obecnie zdarzają się przypadki księży, którzy nielegalnie udzielają błogosławieństw homoparom. Niedawno w Monachium proboszcz pobłogosławił obrączki znanego muzyka-homoseksualisty i jego partnera.

Źródła: katolisch.de/PCh24.pl

6 KOMENTARZE

  1. „Kościół landowy w Schaumburg-Lippe jako ostatni wprowadził właśnie „homośluby” przed ołtarzem”. Ostatni sprawiedliwy w Sodomie uległ? Czekam na dalszy rozwój wypadków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here