Szokujace wyniki sondażu w USA. Połowa Amerykanów uważa, że wybory mogły zostać sfałszowane

Zwolennicy Donalda Trumpa protestują przeciwko oszustwom wyborczym. Zdjęcie: EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH Dostawca: PAP/EPA.
Zwolennicy Donalda Trumpa protestują przeciwko oszustwom wyborczym. Zdjęcie: EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH Dostawca: PAP/EPA.

Według sondażowni Rasmussen Report niemal połowa Amerykanów uważa, że wybory prezydencki zostały sfałszowane. Wierzy w to nawet 30 procent Demokratów.

Aż 75 procent Republikanów, uważa, że prezydent Donald Trump został „okradziony” z prezydentury.

61 procent z nich uznaje, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, iż wybory zostały sfałszowane. 14 procent jest o tym absolutnie przekonana.

Co więcej, aż 30 procent Demokratów uważa, że wybory zostały sfałszowane. 20 procent uważa, że „prawdopodobne, że  były sfałszowane”, a 10 procent, że rzeczywiście tak się stało.

To oznacza, że prawie połowa – 47 procent amerykańskich wyborców sądzi, iz doszło do nieprawidłowości, lub wręcz do fałszerstw.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 17 – 18 listopada. Badania zrobiła firma Rasmussen Report, jedna z najbardziej uznanych w stanach Zjednoczonych sondażowni.

Jako jedna z nielicznych przewidziała w 2016 roku zwycięstwo Donalda Trumpa. Podobnie prognozowała w roku 2020.

Donald Trump i jego ekipa kwestionują wyniki wyborów. Zespół prawników, któremu przewodzi były prokurator i były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani złożył pozwy w kilku stanach.

Ogromne wątpliwości dotyczą nie tylko głosów, których ogromne pakiety trafiały po wyborczym wtorku, ale tez systemu Dominion stosowanego w wielu stanach do zliczania głosów. Okazuje się, że niezwykle łatwo shakować go i sfałszować wyniki.

9 KOMENTARZE

 1. To efekt nadwyrezonej we wszystkich srodkach propagandy obecnej administracji, ktora za wszelka cene chce pozostac u steru wladzy. Trump formalnie przegral i nie moze pogodzic sie ze swoja porazka i dlatego bedzie uzywal bezwglednych sposobow, wlacznie z podwazeniem konstytucji, co moze doprowadzic do coraz bardziej oczekiwanej tragedii amerykanskiego narodu.

 2. Bardzo dobrze, że go wykopali nawet jak wybory sfałszowano.
  To jeden z najbardziej wrogich Polsce amerykańskich prezydentów.
  Za Bidena przynajmniej Stany będą się spokojnie rozkładać a co za tym idzie mniej szkodzić.

  • Może nie tyle wrogich jak drogich.Jednak dla nas następca ,może’ być jeszcze gorszy.Na dodatek dupokraci ‚pogrążyli’ w gnojówie wzór type uczciwa dupokracja.A przecież niemal każdą wojnę od tego zaczynali.Ciekawostką może być dylemat; ile wody w Potomacu upłynie,aż
   zaczną tą dupokrację wprowadzać na Grenlandii.

    • GLupis. Polska popychana z tej samej strony przez bajdenowcow i Bruksela nawet nie pisnie.
     A ty golodupcu, jesli cokolwiek dzis masz, jutro juz nie bedziesz mial. Pedal bedzie ci dzieci w szkole macal, a ty bedziesz na dochodzie podstawowym o wysokosci zaleznej od centrali.

     Z Trumpem w Bialym Domu jeszcze jest szansa na unikniecie tego koszmaru. Z Biden-Harris juz nie. Wiec zacznij sie modlic, baranie, za powodzenie Trumpa.

 3. Taka demokracja z USA którą wciskają innym Afganistan, Irak, Libia …
  78 letni J. Biden nie dawał rady słabemu 74 letniemu D. Trumpowi to się podrasuje i nawet nie bardzo się z tym kryją ale może o to chodzi,
  Chaos trzeba podkręcać do tego fałszywa pandemia, szczepionki, przyms szczepień …
  plan 3 wojny światowej Alberta Pike

Comments are closed.