Ziobro dobierze się do Scheurin-Wielgus? Zapowiada ściganie nienawistników szczujących na policjantów

Zbigniew Ziobro zapowiada ściganie nienawistników takich jak Scheuring-Wielgus, którzy ujawniają dane policjantów, by motłoch mógł ich zaszczuć. Foto: PAP
Zbigniew Ziobro zapowiada ściganie nienawistników takich jak Scheuring-Wielgus, którzy ujawniają dane policjantów, by motłoch mógł ich zaszczuć. Foto: PAP

Ujawnienie nazwisk i adresów policjantów to przestępstwo. Poleciłem Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wszcząć postępowanie karne wobec wszystkich osób, które upubliczniły nazwiska i adresy funkcjonariuszy – poinformował w niedzielę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

„Zagwarantowanie policjantom bezpieczeństwa, zwłaszcza tym, którzy walczą z najgroźniejszymi, najbardziej niebezpiecznymi przestępcami, jest sprawą kluczową. Narażając własne życie na służbie, funkcjonariusze mają prawo żyć bez obaw, gdy wracają do swoich domów i bliskich. Im i ich rodzinom należy się poczucie bezpieczeństwa, zapewniane zwłaszcza ze strony Państwa, któremu służą” – napisał Ziobro w niedzielnym oświadczeniu przekazanym mediom.

Jak podkreślił minister sprawiedliwości-prokurator generalny, „dlatego tak bulwersujące jest to, że ich bezpieczeństwo narażają polscy parlamentarzyści”.

W środę w Warszawie doszło do kolejnych rozruchów, dla których pretekstem jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisów antyaborcyjnych. Funkcjonariusze policji użyli pałek teleskopowych i gazu pieprzowego.

W kolejnych dniach w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia policjantów uczestniczących w tych działaniach oraz wezwania dotyczące identyfikacji i publikacji wizerunków tych funkcjonariuszy.

„Nazwiska i adresy policjantów są objęte tajemnicą, która ma chronić przed zemstą świata przestępczego. Ujawnienie ich tożsamości jest nie tylko czynem nieetycznym i niemoralnym, lecz przede wszystkim sprowadza na funkcjonariuszy bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia. Stwarza też poważne zagrożenie dla ich najbliższych” – zaznaczył Ziobro.

Jak podkreślił „ujawnienie nazwisk i adresów policjantów to przestępstwo”.

„Polskie Państwo ma obowiązek chronić policjantów. Dlatego poleciłem Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wszcząć postępowanie karne wobec wszystkich osób, które upubliczniły nazwiska i adresy funkcjonariuszy” – poinformował w tym oświadczeniu szef resortu sprawiedliwości.

Jak dodał „wolność to odpowiedzialność”. „Nikt nie jest z niej zwolniony i każdy ponosi konsekwencje swojej nieodpowiedzialności” – wskazał.

Ziobro, gdy pisał o parlamentarzystach, miał na myśli poseł lewicy Joannę Scheuring-Wielgus, która przekazała dane jednego z policjantom „wściekłym feministkom” , by te poprowadziły na niego nagonkę, szczuły, groziły jemu i jego rodzinie.

 

10 KOMENTARZE

  • Prokuratura będzie ścigać osoby, które ujawniły dane policjantów. Ziobro właśnie wydał polecenie…
   Oczywiście słusznie, że dane policjantów wykonujących zadania operacyjne są i muszą być chronione – ale kiedy wysyła się antyterrorystów, którzy dopuszczają się przestępstw poprzez nadużywanie środków przymusu to takich przestępców jest obowiązek ujawniać i denuncjować w państwie prawa i sprawiedliwości przed opinią publiczną – panie Zero! Takich policjantów prawo nie chroni!

   • W kk to sie nazywa stan wyższej konieczności. Poświęca się jedno dobro ( np zachownie policjantów zgodne z prawem) aby chronić inne , bardziej wartościowe : wolność normalnych ludzi od przemocy ze strony feministek, wsciekłych macic itp k…. . Ziobro ma rację. Mam nadzieje, ze dojdzie do postawienia zarzutow I szojring zostanie ukarana.

 1. Kiedy tak jak Szajbus-Wielkus robiła opozycja na UPAdlinie, Rosji i Białorusi, to obłudnemu Ziobrze się podobało… :-))))))))))))))))

 2. zero krysztalowy niech popopatrzy gdzie pozatrudnial rodzine, doprowadzajac spolki skarbu panstwa do niekorzystnego rozporzadzenia mieniem.

 3. Dane bandytów w mundurach nawet jeśli występują jako tajniacy POWINNY BYĆ UJAWNIONE.
  Policjant ślubuje służyć społeczeństwu a nie Kaczyńskiemu czy Morawieckiemu.

Comments are closed.