„Biedne dzieci uchodźcy”. Tysiące z nich to dorośli oszuści, nielegalni imigranci

Imigranci w Wielkiej Brytanii udają dzieci, by wyłudzić zasiłki. Uczniowie z Ipswich opublikowali na Snapchacie zdjęcie oszusta, który został zapisany do ich szkoły,
Imigranci w Wielkiej Brytanii udają dzieci, by wyłudzić zasiłki. Uczniowie z Ipswich opublikowali na Snapchacie zdjęcie oszusta, który został zapisany do ich szkoły,

Ponad 2 tysiące nielegalnych imigrantów ubiegających się o azyl jako dzieci okazało się dorosłymi. To ponad połowa sprawdzonych przypadków.

Home Office – brytyjskie Ministerstwo Spaw Wewnętrznych opublikowało raport, z którego wynika, że od 2015 roku 2203 nielegalnych imigrantów, którzy jako dzieci ubiegali się o azyl okazało się dorosłymi osobnikami – oszustami.

Prawdziwa liczba może być jednak znacznie wyższa. Sprawdzono bowiem tylko 3755 przypadków, z czego ponad 60 procent okazało się oszustwami.

Sprawdzano jedynie przypadki, które budziły bardzo poważne wątpliwości i takie które były zgłaszane przez szkoły, czy lokalnych pracowników socjalnych. Schemat jest dość prosty – nielegalni imigranci udają dzieci będące uchodźcami z regionów ogarniętych wojną, kryzysem humanitarnym.

Występują o azyl i automatycznie zaczynają dostawać pieniądze z opieki społecznej. Wielu z nich trafia do placówek socjalnych, albo do rodzin zastępczych, więc ma od początku zapewniony byt i opierunek.

Niektórzy imigranci przekraczają granice bezczelności. Tak było w Coventry, kiedy to najprawdopodobniej 40-letni mężczyzna został zapisany do tamtejszej szkoły. Wieku imigranta nie ujawniono.

Sprawa została zgłoszona przez rodziców, którzy zobaczyli, że łysiejący mężczyzna jest w jednej klasie z ich 15-letnimi dziećmi.

Podobny przypadek stwierdzono w Stoke High, gdzie ponad 30-letni mężczyzna udawał 15-latka. W innym przypadku do akcji przystąpiły same dzieci publikując w mediach społecznościowych zdjęcia swoich „kolegów uczniów”.

Jednego z takich „uczniów uchodźców” sfotografowano także w pubie, gdzie w rozchełstanej koszuli z odsłoniętą, owłosioną klatką piersiową pił piwo.

Najpoważniejsze problemy ma lezące nad kanałem La Manche Hrabstwo Kent, do którego przypływają łodzie z nielegalnymi imigrantami z francuskiego Calais. Władze hrabstwa twierdzą, że aż 25 procent nielegalnych imigrantów na tych łodziach oszukuje, iż ma mniej niż 18 lat.

Tylko w tym roku lokalne władze wydały ponad 300 tysięcy funtów na sprawy sądowe prowadzone przeciwko imigrantom oszustom.

Oczywiście do Wielkiej Brytanii przypływają też dzieci. Coraz częściej jednak okazuje się, że są one „tarczą” dla przemytników ludzi. Odbywa się swoisty handel nimi. Oszuści nielegalni imigranci udają opiekunów, czy wręcz rodziców tych dzieci.

2 KOMENTARZE

Comments are closed.