Sąd orzekł, że testy PCR na koronawirusa są niewiarygodne. Kwarantanny na ich podstawie stanowią ograniczenie wolności

Laboratorium - zdjęcie ilustracyjne.
Laboratorium - zdjęcie ilustracyjne. (Zdj. pixabay.com)
REKLAMA

Portugalski sąd orzekł, że PCR nie jest wiarygodnym testem na obecność Sars-Cov-2, a zatem każda wymuszona kwarantanna na podstawie jego wyników jest niezgodna z prawem – donosi portal off-guardian.org.

W orzeczeniu zasugerowano, że jakakolwiek przymusowa kwarantanna zastosowana wobec osób zdrowych, może naruszać ich prawo do wolności. Co więcej sędziowie orzekli, że pojedynczy pozytywny test PCR nie może służyć jako skuteczna diagnoza infekcji.

Sprawa dotyczy czterech turystów z Niemiec, którzy zostali przebadani przez lokalny sanepid. Jeden z nich otrzymał wynik dodatni, a trzej pozostali zostali uznani za osoby z „wysoki ryzykiem infcji” przez kontakt z zakażonym kolegą. Co ciekawe wszyscy czterej przed wyjazdem z Niemiec, mieli negatywny wynik testu na obecność wirusa, który wykonany został na mniej niż 72 godziny przed wyjazdem z kraju.

REKLAMA

W orzeczeniu sędziowie powołali się na kilka badań naukowych, wnioski jednego z nich mają dowodzić, że podczas przeprowadzania testów PCR z 35 lub więcej cyklami – dokładność spadła do 3%, co oznacza, że ​​nawet 97% wyników pozytywnych może być fałszywie dodatnich.

Na przeczytanych badań naukowych, można więc stwierdzić, że każdy test PCR wykorzystujący ponad 25 cykli jest całkowicie niewiarygodny.

 

REKLAMA