SKANDAL! Poznański Uniwersytet płaci za udział w Strajku Kobiet! Jest jeden warunek

Politycy opozycji , lewica, feministki wykorzystują dzieci w swych wulgarnych akcjach. Zdjęcie: Twitter/JedrekPolskiPL
Obrazek ilustracyjny/Politycy opozycji , lewica, feministki wykorzystują dzieci w swych wulgarnych akcjach. Zdjęcie: Twitter/JedrekPolskiPL

Nie tylko kierownictwo tzw. Strajku Kobiet może zarobić na ulicznych zbiegowiskach – za sprawą internetowych zbiórek. Jak się okazuje, taką możliwość mają także uczestnicy „manifestacji wściekłych” za sprawą Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tamtejszy Zakład Socjologii Cywilizacji proponuje „nagrodę finansową” dla uczestników antycywilizacyjnych spędów. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie.

„Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich mieszkańców Wielkopolski, także tych, którzy tu tylko studiują, uczą się lub pracują, bez względu na płeć, wiek, wykształcenie, światopogląd czy poglądy polityczne, którzy przynajmniej raz począwszy od 22 października 2020 wzięli udział w proteście” – ogłosiły władze Wydziału Socjologii UAM.

Konkurs polega na udzieleniu odpowiedzi na pytanie: „Czym jest dla Ciebie udział w protestach obywatelskich?”. Nagroda wynosi od 1 do 3 tys. zł.

Komitet Konkursowy ma oceniać „szczerość, szczegółowość i refleksyjność odpowiedzi”. Nie będzie natomiast zwracał uwagi na poprawność polityczną, obyczajową, czy nawet ortograficzną i gramatyczną.

Co więcej, Uniwersytet zapewnił, że jeśli zainteresowanie konkursem będzie duże, wówczas Zakład opublikuje odpowiedzi uznane za najlepsze – pod pseudonimami lub nazwiskami, w zależności od zgody autora.

„O jaką Polskę walczysz?”

Uczelnia postawiła wymogi techniczne dotyczące prac konkursowych. Każda z nich powinna liczyć co najmniej 20 tys. znaków – ok. 12 stron – oraz zawierać konkretne informacje:

„Czy uczestniczyłaś/eś już wcześniej, przed 22 października 2020 w jakiś protestach, np. w manifestacjach, happeningach, „spacerach”, wiecach, zbieraniu podpisów itp. akcjach? Jeżeli tak, to czego one dotyczyły?

Opisz swoje uczestnictwo w protestach po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 22 października. W ilu takich protestach uczestniczyłaś/eś? W jakich miejscowościach i miejscach? W jakim charakterze? Jakie symbole, hasła itp. trzymałaś/eś w ręku, miałaś/eś na sobie?

Opisz jak najdokładniej powody dla których wzięłaś/wziąłeś udział w tych protestach? Co Cię do tego skłoniło?

Opisz jaki był stosunek Twojego otoczenia do tych protestów? Rodziny? Partnera/rki? Przyjaciół? Jak zareagowali na Twój udział w protestach? Czy wspierali Cię czy krytykowali lub, przestrzegali przed udziałem?

Jakie hasła, okrzyki, wystąpienia, sytuacje najbardziej utkwiły Ci w pamięci?

Jak sądzisz, czego domagały/li się uczestniczki/y protestów? A jakie postulaty były/są dla Ciebie osobiście najważniejsze? Co chciałabyś/chciałbyś dzięki nim osiągnąć?

Jak sądzisz, przeciwko komu te protesty były skierowane? Kto był ich adresatem?

Co sądzisz ogólnie o zachowaniu uczestniczek/ów protestów?

A jak oceniasz reakcje przechodniów, policji, władz miasta, lokalnych polityków, lokalnej prasy, radia i telewizji, pracodawców i innych grup i środowisk na te protesty?

Czy mogłaby/mógłbyś krótko opisać jak wyglądał jeden wybrany przez Ciebie dzień, w którym uczestniczyłaś/uczestniczyłeś w protestach?

Jak sądzisz, co będzie dalej, jakie będą bliskie, a jakie bardziej odległe konsekwencje tych protestów? Jak wyobrażasz sobie Polskę po zakończeniu tych protestów?

A o jaką Polskę walczysz? Jakiej zmiany oczekujesz?

Napisz proszę parę zdań o tym, co jest dla Ciebie w życiu najważniejsze?

Ewentualnie inne uwagi, refleksje itp., które chciałabyś/chciałbyś dołączyć.

Na zakończenie napisz proszę parę słów o sobie (płeć, rocznik, miejscowość, w której mieszkasz, wykształcenie, itp.)” – czytamy.

UAM będzie zbierał prace do 31 stycznia 2021 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi w Święto Konstytucji – 3 maja 2021 r.

Źródło: socjologia.amu.edu.pl

18 KOMENTARZE

  • A może to protest przeciwko instrumentalnemu wykorzystaniu
   Trybunału Konstytucyjnego do zmiany prawa z pominięciem dyskusji w parlamencie?
   Czy sędziowie TK wcześniej byli tak głupi, że nie widzieli niezgodności z konstytucją, czy może po prostu konstytucja nie definiuje, od kiedy mamy do czynienia z człowiekiem i TK dokonał nadinterpretacji?

 1. Mają budżet na badania socjologiczne i muszą go wydać. Co w tym dziwnego?
  PS. Każdy z nas ma budżet to wydania, ale zarobiony własnymi rękoma…
  taka to ironia mnie naszła

 2. Uczelnie zawsze byly niezalezne. Zalozyc wszystkie kliniki aborcyjne w przyuczelnianych przychodniach z dostepem dla wszystkich kobiet. I wara purpurowym i politykom od niezaleznych enklaw.

  • Oj bredzisz o tej „niezależności”. To teorie wymyślone przy flaszce przez niedouczonych magistrów – którzy coś tam słyszeli o średniowiecznym Uniwersytecie Krakowskim – który jako królewska feudalna instytucja – chociaż zlokalizowany na terenie miasta Krakowa – był eksterytorialny względem miasta /podlegał bezpośrednio królowi, rektor i Rada byli władzą wykonawczą i sądowniczą na swoim terenie/…

   Nadto pisząc coś o nauce – robisz w 3 linijkach 10 błędów ortograficznych – śmieszne to :-)

   • Gdzie te błędy? Tekst napisany bez użycia polskich znaków, ale to nie błędy. Przynajmniej nie w tym sensie, żę autor pomylił się przy zapisie jakiegoś słowa.

  • Czy minister Czarnek nie kontroluje tego co się dzieje na uczelniach? Skąd tyle lewactwa wśród wykładowców – przecież powinny być regularne oceny merytorycznej działalności wykładowców i jeśli któryś zajmuje się kwestiami tęczy a nie pracą naukową – nie ma dla niego miejsca w świecie naukowym…

  • Może jeszcze w tych niezależnych enklawach zalegalizować pedofilię i kanibalizm? Jak niezależność, to niezależność. Nieważne, że te niezależne uczelnie ciągną publiczną kasę, a kto płaci ten wymaga. Tu będzie tylko płacić.

 3. I za taką działalność powinny się posypać zwolnienia. To wieloletnie zaniedbania kolejnych rządów i ich przyzwolenie sprawiły, że uniwersytety stały się wylęgarnią neo-bolszewizmu i satanizmu.

 4. „Czy uczestniczyłaś/eś już wcześniej, przed 22 października 2020 w JAKIŚ protestach”
  Pisze się „jakichś protestach”. Najpierw uniwersyteckie tumany zaprotestujta przeciwko poziomowi swojej ortografii. A potem bieszta siem za robienie rewolucji.

 5. Nie ma to jak rzetelne ‚dziennikarstwo’. Uniwersytet nie płaci za ‚udział w protestach’ tylko pisemną wypowiedź o nich.

 6. Jezus rzekł widziałem szatana spadł z nieba wyglądał jak błyskawica . SS”mani pod tym symbolem nie będziecie w naszej Polsce prowadzić protestów za odbieraniem życia ! Przeciwko kurestwu i upadkowi zasad walczycie o wolność w zasłoniętych mordach zmiażdży was własna pycha , że zabijacie w młodych branie konsekwencji za swoje czyny

 7. I to wszystko za nasze podatki! Sprywatyzować uczelnie!!! Studentów będzie mniej ale będą wiedzieli czego chcą a nie idą na darmowe studia bo to modne! Na zachodzie i wschodzie za studia się płaci bo to jedna z najlepszych inwestycji w życiu.

Comments are closed.