Tej siły już nie powstrzymacie. Wściekłe same się krzywdzą podczas zbiegowisk. „Przykleiła sobie dłoń szybkoschnącym klejem”

Etatowa aktywistka Anita Sobiechowska przykleiła się do bramy Ministerstwa Edukacji/Fot. screen Twitter
Etatowa aktywistka Anita Sobiechowska przykleiła się do bramy Ministerstwa Edukacji/Fot. screen Twitter

Dzisiaj w Warszawie doszło do kolejnych blokad zorganizowanych przez tzw. Strajk Kobiet. Część wściekłych zebrała się przed siedzibą Ministerstwa Edukacji przy al. Szucha. „Protesty” miały miejsce także na moście Łazienkowskim oraz od pl. Unii Lubelskiej do Placu na Rozdrożu. Policja opisała przypadki szczególnie zaciętych aktów oporu.

Przed gmachem resortu edukacji kilkadziesiąt osób blokowało jezdnię. Grupa najzagorzalszych bojowników postanowiła przykuć się do bramy ministerstwa.

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, niezbędna była także interwencja służb medycznych. Nie była ona jednak spowodowana zamieszkami, czy brutalnością policji, lecz bardzo ograniczoną wyobraźnią wściekłych.

„Policjanci wezwali karetkę pogotowia do jednej z osób, która tak zapalczywie usiłowała wyrwać kratę zabezpieczającą szybę w policyjnym radiowozie, że doznała urazu ręki” – przekazała Komenda Stołeczna Policji.

Na tym jednak nie koniec. Palma pierwszeństwa bez wątpienia należy się za inny, jeszcze bardziej genialny pomysł.

„Pomocy lekarskiej wymaga także osoba, która przykleiła sobie dłoń szybkoschnącym klejem do bramy wejściowej do budynku” – czytamy.

Osobą, która dosłownie przykleiła się do bramy Ministerstwa Edukacji, jest 31-letnia Anita Sobiechowska. Uniwersalna aktywistka organizowała wcześniej także strajki klimatyczne z Extinction Rebellion.

Jak przyznała, „ręka jest poparzona”, ponieważ klej, którego użyła, by przytwierdzić się do bramy ministerstwa, powoduje oparzenia pierwszego stopnia. – Dosyć też boli, ale nic trwałego takiego się nie stało – mówiła Sobiechowska.

Źródło: Twitter

18 KOMENTARZE

 1. To pokazuje na jakim poziomie umysłowym są obecne 31-latki, czyli osoby przez całe swoje życie wychowywane w atmosferze tzw. III RP. Kiedyś kobiety w tym wieku miały już swoje rodziny i dzieci w wieku komunijnym. Teraz przyklejają się jakimś superglutem do bramy. Powinni ją zostawić, niech se stoi. A potem niechby przyszło paru gówniarzy, jeden ją przytrzymał, a drugi ściągnął spodnie i majtki – i niech sobie stoi do rana i świeci gołą d..ą. No bo zresztą u nich wszystko koło d.py się kręci.

  • to nie był superglut tylko inny silniejszy klej skoro poparzenia 1-go stopnia, supergluta można rozkleić acetonem to tak dla durnych proletariuszy komuny na przyszłość jak by była potrzebna pomoc medyczna, choć może lepiej poczekać aż taka padnie, to będzie mniej CO2 przynajmniej

  • Dzisiejsze 30-sto kilkulatki też mają rodziny i dzieci w wieku komunijnym. Oczywiście nie wszystkie, ale sporo, może nawet większość. Nie wrzucajmy ich do jednego worka. Wbrew pozorom póki co idiotki w Polsce to margines, zresztą ta pani jest na to dowodem – dyzurna protestujaca. Większość WSZYSTKICH zadym to ci sami ludzie. Gdyby było inaczej to rządziła by jakas Liga Kobiet (50%wyborców to panie) w koalicji z partią Razem.

   • Owszem, mój chrześniak, około 30-tki, ma dwójkę dzieci, skończone studia i jest wychowany na bardzo porządnego faceta. Jednak obserwacja osób w tym przedziale wiekowym na ulicy, w autobusie, w sklepie, daje mi asumpt do twierdzenia, iż choćby w latach 80-tych wyglądało to korzystniej.

 2. I jak teraz ta mundra będzie grać na swoim instrumencie? Drogi ZUSie, proszę tej Pani w odpowiedzi na wniosek o świadczenie chorobowe/ wypadkowe odmówić wypłaty, niech w………

 3. Trzeba ją było zostawić przyklejoną do słupa… na całą zimę.

  Lewactwo wchodzi nam na głowy, bo litujemy się nad ich głupotą i dbamy, żaby sami sobie nie zrobili krzywdy.

 4. Wydawało się że bardziej obciachiwej baby od tej lempart to już nie ma a jednak,nie wierzę pewnie Kościół albo prawica albo PiS ją opłacili żeby do reszty skompromitować,,sprawę kobiecą”bo żeby tak sama z siebie dorosła osoba,działaczka do tego?To musi być sabotaż!

Comments are closed.