Uboczny skutek koronawirusa. Wysyp pedofilów-szantażystów

Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pexels
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pexels

Najwyraźniej przestępcy w czasach pandemii koronawirusa też przestawiają się na „pracę zdalną”. W Polsce mamy komunikaty, by podchodzić z ostrożnością do maili dotyczących naszych podatków, bo stoją za nimi oszuści. W całej Europie nastąpił za to wysyp pedofilów i pojawiło się zjawisko szantażu na tym tle.

Podczas izolacji społecznej pedofile uaktywnili się w sieci. O poszerzaniu się zjawiska cyberpedofilii mówi nawet Europol, który m.in. takie przestępstwa ściga. We Francji uruchomiono 23 listopada nawet specjalny numer telefonu dla ofiar pedofilskich szantażystów. Poszło o przypadki doprowadzenia nieletnich nawet do samobójstw.

Szantaż seksualny w Internecie stał się bardzo brutalną formą wykorzystywania dzieci. Wystarczy, że pedofil przechwyci choćby obecność małoletniego na jakimś czacie dla dorosłych, sprowokuje jaką wymianę korespondencji, czy uzyska jakiś obraz z kamerki, a dalej już rozpoczyna szantaż.

Grozi ofierze, że jeśli np. nie otrzyma więcej zdjęć, wyśle materiały na listę jej znajomych itp. Szantażowanie nastolatków trwa czasami tygodniami, a ich zdjęcia i tak trafiają do Darknetu. Niedawno Europol nakrył takiego szantażystę, który pozyskiwał zdjęcia nieletnich w Europie aż w Kanadzie.

Mężczyzna został aresztowany, ale obrazy w sieci pozostały – mówi policjant z Europolu. Dodaje, że „obrazy wykorzystywanych dzieci są publikowane w darknecie, udostępniane i bardzo trudne do usunięcia”.

Do zwalczenia zjawiska niezbędne jest ostrzeganie dzieci i rodziców. We Francji prawie jedno na dziesięcioro dzieci regularnie otrzymywało niechciane oferty seksualne. Stąd i czynna obecnie całą dobę infolinia.

Źródło: France Info

7 KOMENTARZE

 1. Chcialoby sie napisac. Co wy wiecie o „dark necie”.
  Zainteresujcie sie troche tematem a potem powielajcie bzdury policyjnych cymbalow.

  • jakby pisali prawde to by nie mieli o czym pisac, bo powaznych tematow poruszac nie mozna, np. na jakie konta w szwajcarii wplywaja lapowki dla polskich politykow zeby rozdmuchiwali pandemie ktorej nie ma? i co w tej sprawie robia „sluzby”.

 2. Łzawe historie nt. tego typu zwyrodnialców to doskonałe alibi do ataku na ostatnie ostoje WOLNOŚCI. Jeśli by chodziło o zwalczenie dewiantów, to lawendowa mafia, wielu polityków, „artystów” i innych ludzi z pierwszych stron gazet dawno by oglądało świat z za krat.

 3. Tu chodzi o „walkę”, czyli gonienie króliczka, a’la sejmowa komisja. Oraz demontaż ostatnich zakątków niedotkniętych opresją i inwigilacją w ramach tej „walki”. A na zwyrodnialców jest sposób, niestety kara główna jest w „nowoczesnych, progresywnych” społeczeństwach tęczowych „passe”.

  • Jeśli nie KS, to czas przywrócić karę chłosty. Co tydzień, przez kilka tygodni, 30 batów.
   Nawet taka pedofilia jest ogromną zbrodnią porównywalną do fizycznego skrzywdzenia dziecka.

 4. Komunistą+ znudziły się zdjęcia, dla tego chcą wejść do szkół i przeczkoli aby uczyć dzieci seksu, próbują na wszystkie sposoby dobrać się do dziecięcych majtek

Comments are closed.