Warszawski Strajk Kobiet łamie prawo? Jest zawiadomienie w sprawie przestępstwa [FOTO]

Warszawa, 01.11.2020. Liderki i ekspreci Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Klementyna Suchanow (2P), Marta Lempart (2L), Agnieszka Czerederecka (P) oraz Bożena Przyłuska (L) podczas konferencji prasowej po pierwszym posiedzeniu Rady Konsultacyjnej powołanej przez Ogólnopolski Strajk Kobiet, 1 bm. w Warszawie. Foto: PAP/Paweł Supernak
Klementyna Suchanow (2P), Marta Lempart (2L), Agnieszka Czerederecka (P) oraz Bożena Przyłuska (L) podczas konferencji prasowej po pierwszym posiedzeniu Rady Konsultacyjnej powołanej przez Ogólnopolski Strajk Kobiet, Foto: PAP/Paweł Supernak

Prezes Instytutu Ordo Iuris poinformował na Twitterze o złożeniu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nawoływania do nienawiści. Chodzi o grafikę, którą na swoim profilu zamieścił Warszawski Strajk Kobiet.

„Składamy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nawoływania do nienawiści (256 kk)” – poinformował mecenas Jerzy Kwaśniewski.

Jak podkreślił prezes Instytutu Ordo Iuris, wcześniejsze groźby zakłócania Mszy św. ze strony tych samych osób zostały już zrealizowane. Wskazuje to więc na „realną groźbę eskalacji przemocy z nienawiści”.

Art. 256 kk stanowi, że „kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Chodzi o grafikę zamieszczoną na profilu Warszawskiego Strajku Kobiet. Przedstawia ona płonący kościół z czerwonymi błyskawicami, podpisany hasłem „piekło kobiet”. „Niedziela. Kościoły otwarte, teatry zamknięte. To żałosny symbol końca tej władzy. #W********ać do San Escobar” – napisał w poście Warszawski Strajk Kobiet.

Źródło: Twitter

6 KOMENTARZE

  1. Niby jest wolność słowa, ale w sytuacji odwrotnej lewactwo by się nie wahało. Ciekawe jak się poczują obrywajac własną bronia?

  2. Ktoś pusie podpuścił,żeby zrobiły sobie logo Nachrichteneinheit. Teraz na tym rysunku ,jako eksperyment myślowy,proponuję zamiast krzyża zamieścić dowolny,inny symbol religijny. Najpierw długo pracowano,żeby utożsamić flagę RP z nazizmem i wyprowadzić sztandar narodowy Polaków z kampanii prezydenckiej fircyka z Warszawy,a teraz logo Nachrichteneinheit to symbol walki o wolność kobiet. Biada,biada. Co będzie jak upadnie nasz pan i władca i zaczną rządzić pusie ze swoimi panami?

  3. Przecież ta bladź Lempart jest kompletnie naćpana! Wy tego nie widzicie?! Poza tym, jest tak brzydka, że nawet najbardziej zdesperowany uchodźca by jej nie zechciał tknąć cudzym patykiem!

Comments are closed.