Amerykanie odczuwają „nieprzyjemne skutki uboczne” szczepionki na Covid-19

szczepienie/Szczepionka/fot. ilustracyjne/fot. pixabay
Szczepionka/fot. ilustracyjne/fot. pixabay

Szczepionki na koronawirusa Pfizer, jak i Moderna wymagają dwóch dawek. Lekarze obawiają się jednak, że Amerykanie nie będą przychodzić po drugą dawkę z powodu „nieprzyjemnych skutków ubocznych”.

Informacje podaje Telewizja CNBC: podczas poniedziałkowego wirtualnego spotkania Amerykańskich Centrów Kontroli Chorób (CDC) z lekarzami dr Sandra Fryhofer wyraziła obawę, że jej pacjenci nie wrócą po drugą dawkę z powodu potencjalnie nieprzyjemnych skutków ubocznych, jakie wywołuje pierwszy zastrzyk.

Skutki uboczne szczepionki mogą przypominać łagodny przebieg choroby Covid-19. Występować mogą bóle mięśni, dreszcze i bóle głowy.

We wrześniu osoby, biorące udział w testach szczepionki przeciwko koronawirusowi firm Moderna i Pfizer, opowiadały również o wysokiej gorączce, silnych bólach głowy i całego ciała, wyczerpaniu i innych objawach występujących po iniekcji.

– Naprawdę musimy uświadomić pacjentom, że to nie będzie jak spacer po parku. (…) Będą czuć, że dostali szczepionkę. Prawdopodobnie nie będą się czuć wspaniale. Ale muszą wrócić po drugą dawkę – przekonywała Fryhofer, która jest m.in. członkiem różnych komisji doradczych CDC.

Źródło: CNBC, PAP

15 KOMENTARZE

 1. to juz wole sie opierac i zostac pobitym i skutym a potem zaszczepionym. moze trafie do nieba albo przynajmniej zostane meczennikiem?

 2. Haha, wyp….ć! Niech zestrachany motłoch nieuków najpierw to dobrze przetestuje na sobie.

  To jest, chciałem powiedzieć, nie bądźmy egoistami zostawmy tę szczepionkę najbardziej potrzebującym. Przynajmniej przez pierwsze kilka lat. Albo kilkanaście. :)

  • A teraz poważniej. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego nie można było zrobić szczepionki w postaci plastra na skórę, z kompletnym, zdezaktywowanym wirusem. Niechby miała niską jednostkową skuteczność, ale pozwalała na budowanie ostatecznie wysokiej odporności stopniowo i z wykorzystaniem skóry jako naturalnej bariery.

   Naukowcy taką szczepionkę proponowali, ale chyba rzucili perłę przed wieprze…

   • Z jakim kompletnym nieaktywnym wirusem? Czys ty oszalal? Skad go wziac? Ten virus nie zostal wyizolowany. To znaczy rowniez, ze te wszystkie testy skutecznosci i nieszkodliwosci (braku skutkow ubocznych ) to fikcja: Polowie powinno sie dac placebo, a drugiej polowie „szczepionke”, a nastepnie zarazic i jednych i drugich tym wlasnie wirusem i patrzyc, co sie dzieje. Tylko skad wziac tego wirusa, skoro go nie wyizolowano?

  • Moim zdaniem firmy powinny przetestować swoje szczepionki w izraelu. Oni są już zaprawieni w boju i Mengele bis ze swoimi eksperymentami im nie straszny

 3. W PL pierwszy powinien zostać zaszczepiony Naczelnik. Proponuję uroczystość na Stadionie Narodowym, transmisja w TVPiS. Najlepiej w Sylwestra, zamiast Maryli Rodowicz – Narodowe Szczepienie Prezesa. Potem Terlecki reszta ferajny. Marszałek Karczewski – dyspensa, o ile zje wszystkie jabłka dostarczone przez Agrounię. Wejścia na antenę co 30 min. z krótką relacją. Do g. 1 w nocy 1 stycznia 2021 powinna być już wyszczepiona wierchuszka pisu.

 4. Po pierwszych masowych szczepieniach na CV19 wybuchnie groźniejsza zaraza (pandemia 2).
  To już zapowiedział Bill Gates: „musimy się przygotować się na kolejną (pandemię) i ja bym powiedział, że tym razem ta już przyciągnie uwagę (skrzywiony uśmiech)”.
  Posłuchajcie
  Possible Leaked Roadmap for the Next Phase of the Agenda

Comments are closed.