Co najmniej 140 milionów sztuk szczepionek dla 47 milionów mieszkańców. Rząd Hiszpanii uchwalił ogólnokrajowy plan szczepień

Wyszczepianie.
Szczepienia - zdj. ilustracyjne. Źródło: pixabay

Podczas wtorkowego posiedzenia rady ministrów w Madrycie rząd Pedra Sancheza uchwalił ogólnokrajowy plan szczepień przeciwko Covid-19. Jego wdrażanie w życie rozpocznie się w styczniu i będzie prowadzone w ramach trzech etapów.

Jak poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Salvador Illa, Hiszpania na podstawie dwóch umów zawartych przez UE z firmami farmaceutycznymi może liczyć na co najmniej 140 mln sztuk szczepionek.

Wskazał, że w pierwszej kolejności szczepieniom zostaną poddani pracownicy hiszpańskiej służby zdrowia zatrudnieni w domach spokojnej starości, a następnie pozostały personel pracujący w szpitalach i przychodniach medycznych.

Illa, zaznaczając, że wśród pierwszych szczepionych osób będą też podopieczni domów seniora oraz niepełnosprawni, wskazał, że proces magazynowania i dystrybucji szczepionek będzie dużym wyzwaniem dla władz medycznych Hiszpanii.

“Szczepienia będą prowadzone w ramach tego samego schematu na terenie wszystkich wspólnot autonomicznych kraju. (…) Sukcesywnie będziemy im poddawać 18 grup osób, na które podzieliliśmy nasze społeczeństwo w celu przeprowadzenia szczepień” – powiedział Illa.

Minister zdrowia odrzucił krytykę władz wspólnoty autonomicznej Madrytu, która w poniedziałek ogłosiła, iż gabinet Sancheza przygotował plan szczepień bez informowania o nim regionów. Illa stwierdził, że w opracowaniu tego planu rząd Hiszpanii współpracował z 8 z 17 wspólnot autonomicznych kraju.

Zgodnie z założeniami rządowego dokumentu rozpoczęte w styczniu szczepienia prowadzone będą w 13 tys. punktów medycznych zlokalizowanych we wszystkich regionach Hiszpanii.

Minister zdrowia: mamy szczepionki dla wszystkich Polaków. Nie będą obowiązkowe. Chodzi o pieniądze?

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

  1. A więc obowiązkowo w Hiszpanii ,Niemczech . Nie sądzę żeby były one dobre ,przeżyją jak zwykle po tych szczepieniach najsilniejsi.

  2. “W pierwszej kolejności szczepieniom zostaną poddani pracownicy służby zdrowia…” No to fantastyczna wiadomosc, bo jak im lekarze stana okoniem, to nam juz bedzie latwiej. Nie mozna też wykluczyc mistyfikacji – Mengelowie udawajac, że sami się poddali, spacyfikowane bydlo beda wyszczepiac a po robocie odpoczywac na Majorce (tak jak ten nasz bandzior, co to nam kazal chodzic w kagancach i bron Karol Róża jezdzic na Kanary, gdzie sam potem byl widziany, oczywiscie bez kaganca).

  3. jak 1 nie zabije walna następna aż do skutku
    redukcja populacji europy jest zaplanowana mniej ludzi w europie więcej miejsca dla afrykoarabskiej kolonizacji

  4. „Wśród pierwszych szczepionych osób będą też podopieczni domów seniora oraz niepełnosprawni” – Eutanazja level hard.

Comments are closed.