Departament Stanu USA ostrzega przed… korkami w Warszawie

Strajk Kobiet.
Strajk Kobiet. (Zdj. PAP/Radek Pietruszka)

Biuro Spraw Konsularnych Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych ostrzega na swoim oficjalnym koncie twitterowym przed strajkami w Polsce. W informacji przeczytać można o nadchodzących manifestacjach taksówkarzy i Strajku Kobiet.

Od kilku tygodni przez Polskę przetaczają się kolejne manifestacje antyrządowe. Najpierw na ulice wyszli rolnicy, później przedsiębiorcy i środowiska wolnościowe, a teraz szaleje cała lewica pod pelerynką Strajku Kobiet.

W perspektywie są kolejne demonstracje o czym poinformował amerykański departament, żeby ostrzec swoich obywateli przebywających w Polsce.

„W całej Polsce trwają demonstracje. 25 listopada protestować będą taksówkarze, a 28 listopada w Warszawie odbędzie się Ogólnopolski Strajk Kobiet” – podaje na Twitterze departament.

„Spodziewaj się dużego ruchu i zamkniętych dróg” –  czytamy dalej.

Do wpisu dołączony został link do ostrzeżenia Ambasady USA w Warszawie. Tam można przeczytać krótki opis odnoszący się do tematu protestów w polskich miastach.

Dyplomaci zachęcają swoich obywateli żeby unikali tłumów i demonstracji oraz śledzili lokalne media w celu monitorowania sytuacji.

6 KOMENTARZE

Comments are closed.