Segregacja dzieci na zaszczepione i niezaszczepione. Te pierwsze z większą szansą na przedszkole

Płaczące dziecko. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Płaczące dziecko. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Będzie można przyznawać zaszczepionym dzieciom więcej punktów podczas rekrutacji do przedszkola. Jest już wyrok WSA w tej sprawie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach orzekł, że w interesie społecznym leży minimalizowanie narażenia na zarażenie dzieci i pracowników przedszkoli.

Przez wzgląd na to, możliwa będzie segregacja dzieci na zaszczepione i niezaszczepione – te pierwsze, dzięki faworyzacji punktowej, będą miały większą szansę na miejsce w przedszkolu.

WSA przyznał rację władzom Piekar Śląskich i tym samym uchylił rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody śląskiego dotyczące uchwały rekrutacyjnej.

Sprawa toczyła się o to, że rada gminy przyznała dodatkowe punkty zaszczepionym dzieciom. Wojewoda rozstrzygnął, że nie można egzekwować ustawowego obowiązku szczepienia dzieci za pomocą rekrutacji do przedszkoli.

Wojewoda powoływał się nawet na wcześniejsze orzeczenia WSA. Ostatecznie jednak sąd przychylił się do decyzji władz Piekar Śląskich.

Wojewódzki Sąd Administracyjny powołał się na fakt, że Konstytucja gwarantuje obywatelom prawo do ochrony zdrowia. W ocenie sądu wymuszanie szczepień mieści się w egzekwowaniu tego prawa.

Źródło: „Rzeczpospolita”

22 KOMENTARZE

 1. W mojej rodzinie nie oddawaliśmy i nie oddajemy dzieci do przedszkola. Mózg ludzki intensywnie rozwija się przez pierwsze 6 lat życia i tylko rodzice plus najbliższa rodzina zabezpieczają prawidłowe fizyczne, psychiczne i socjalne formowanie dziecka. Do szkoły od 7 lat przy starannym nadzorowaniu przez rodziców pracy nauczycieli. Choćby Szmule zesr… się nie pozwolimy zaszczepić nikogo z naszej rodziny.

 2. ktoś nie umie liczyć…szczepionki są na jakieś śmieszne choróbki, które kiedyś nie były zagrożeniem, a dziś już są? Lata rozwoju i postępu, a my idziemy do tyłu! Jak zestawić możliwe uszczerbki na zdrowiu przez iniekcję odpadów do krwi i możliwe konsekwencje zachorowania na różyczkę czy też ospę…Na raka szczepionki nie ma, na cukrzycę nie ma, na inne groźne choroby też brak.

 3. Nie wiem dlaczego „wolnościowy” portal się burzy.Jeżeli tępi rodzice chcą mieć wolny wybór i nie chcą szczepić bachora to i przedszkole/szkoła też powinny mieć prawo do swobodnego wyboru kogo przyjmować.Przecież można stworzyć prywatne przedszkole dla nieszczepionych,prawda?No i wtedy medycyna mogłaby wzbogacić się w dane o konieczności/lub nie,szczepień.

  • Nie rozumiesz, że to kolejny zakres wolności, który ci odbierają? Dotąd sprawa twojego zdrowia była twoją sprawą, mogłeś jeść tylko hamburgery, palić cygara i pić wódkę, teraz zdrowie jest państwowe – urzędnik będzie ci mówił, co masz z nim zrobić – nie jeść tego, co lubisz, szczepić się, choć nie chorujesz, nosić maskę, choć do niczego nie służy, a jeśli postawisz się, to nie będziesz mógł pracować, tam, gdzie pracowałeś, nie wsiądziesz do samolotu, a niedługo nie wyjdziesz z domu.

  • Nie mogę zrozumieć w jaki sposób nieszczepione dziecko może stanowić zagrożenie dla zaszczepionego. Albo szczepienia działają i dają nieśmiertelność albo nie… IQ2000

  • Oczywiście, oczywiście… Przedszkola powinny być tylko dla żydów i lewaków, a tramwaje tak jak kiedyś tylko dla niemców. No co nie pasuje? Przecież to wolność… Skoro k…y biorą publiczne pieniądze to mają psi obowiązek przyjąć bez łachy wszystkie dzieci. Albo niech nie wyciągają łapy po mój szmal i przyjmują za swoje do swojego przedszkola tylko małpy i wielbłądy.

 4. Zauważcie jak bardzo ten świat jest spaczony – z jednej strony jest larum lewicowych(i nie tylko) organizacji, dotyczący rasizmu, podziałów ze względu na płeć, orientacji seksualnej, mowy nienawiści itd itp – z drugiej strony, to samo środowisko nie widzi nic zdrożnego we wprowadzeniu segregacji MEDYCZNEJ, jeszcze gorszej imo. Przeklęci hipokryci.

 5. Segregacja na dzieci szczepione i nie szczepione . To jest bandytyzm ! Można zrobić przedszkola dla szczepionych i nie szczepionych nie widzę w tym problemu ! To jest konstytucyjnie wręcz bandyckie posunięcie rządu .

 6. Trza wytepic wszystkich,ktorzy nas do czegos zmuszaja i wprowadzaja ograniczena, a na samym koncu wprowadzic prawo z planety malp,ktore mowi,ze malpa nie moze nigdy zabic drugiej malpy.

 7. Moze się mylę, ale to właśnie zaszczepione dzieci mogą byc zagrożeniem dla niezaszczepionych.
  Moje rozumowanie wynika z tego, że szczepionka nie chroni przed zakażeniem, tylko ma na celu doprowadzić do tego, aby choroba się nie rozwinęła. W ten sposób zaszczepione dzieci staną się nieświadomymi nosicielami, którzy w zetknięciu z nieuodpornionymi, mogą przeniesc na nie chorobę.
  Poprawcie mnie proszę, jesli się mylę.

  • Oczywiście. Zaszczepieni roznoszą zarazki i mogą chorować po zaszczepieniu. Niezaszczepione dziecko nie może rozsiewać wirusa bo go po prostu nie ma.

Comments are closed.