Sommer: 50 tysięcy lockdownowych zgonów w Polsce. Kto za nie odpowiada? Sprawdź! [VIDEO]

Sommer: 50 tysięcy lockdownowych zgonów w Polsce. Kto za nie odpowiada? Sprawdź!
Sommer: 50 tysięcy lockdownowych zgonów w Polsce. Kto za nie odpowiada? Sprawdź!

Lockdown zabija Polaków. Dr Tomasz Sommer, redaktor naczelny tygodnika „Najwyższy CZAS!”, o najnowszych statystykach zgonów i odpowiedzialności za tragedię.

W drugim tygodniu listopada, czyli 46. tygodniu roku, było nieco ponad 15 tys. zgonów. To niewielki spadek wobec tygodnia 45., ale wciąż przerażająco dużo w porównaniu z rokiem 2019.

W całym listopadzie 2019 roku mieliśmy ok. 30 tys. zgonów. Zatem jeśli tendencja się utrzyma, to będziemy mieli nawet dwa razy większą liczbę zgonów.

Jednak ten dramatyczny wzrost nie jest efektem „pandemii” koronawirusa, a zamknięciem szpitali na pacjentów, ze „zwykłymi” problemami. Jak zauważył w swoim wideo-felietonie Tomasz Sommer w końcówce roku mamy już 50 tys. dodatkowych zgonów, nie będących zgonami w efekcie COVID-19.

Dr Sommer zwrócił też uwagę na listę osób, które są podpisane pod zaleceniami diagnostyki i terapii Sars-CoV-2. To zalecenia, które opracowało Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

– To są osoby od których wiedzę i doświadczenie czerpie pan premier – podkreśla Sommer. Większość z tych osób pojawiła się już w opracowaniu „Advances in Medical Sciences” dot. badań na HCV.

Różnica jest taka, że w starym opracowaniu możemy znaleźć informację, iż są to osoby, które były sponsorowane przez koncerny farmaceutyczne. Te same, które teraz opracowują szczepionki na koronawirusa.

Część z tych samych osób pojawia się również w innym opracowaniu – czasopisma naukowego BMC Infectious Diseases. Tam również pojawia się adnotacja, że osoby te były sponsorowane przez koncerny, które dziś pracują nad szczepionką na koronawirusa.

Źródło: Tomasz Sommer Extra

12 KOMENTARZE

 1. „W całym listopadzie 2019 roku mieliśmy ok. 30 tys. zgonów”?
  Ale w grudniu 2017 roku – ilość zgonów wynosiła 43620 (160 mniej – od października b.r). Porównywanie miesięcy nie jest miarodajnym wskaźnikiem, gdyż ludzie umierają częściej – przy pandemii (a nie w określonym miesiącu)

 2. Obecnie naukowcy zwykle są przez kogoś sponsorowani (jak sportowcy). Z majętnych rodzin niewielu pochodzi. Twierdzenie, że ktoś jest nieuczciwy, bo jego praca naukowa była przez kogoś sponsorowana, jest zwykłym bałwaństwem, jeśli nie czymś znacznie gorszym.

 3. @kleofas Problem w tym że te prace piszą im kartele farmaceutyczne, wszystkie są oparte na falszywych badaniach i falszywych wynikach

  • – tym bardziej jesli tą „nauką” jest statystyka.
   – w rzeczonym przykladzie mamy nawet kpinę ze statystyki przekreconą na odkrywczość – groteskę interpretowania!
   – dane statystyczne W PRZYRODZIE!!! to dane płynne, bez ostrych granic – więc porownywać tydzień nrX’19 do nrX’20 to mozna w magazynie amzona czy makdonalda a nie badając zachowania żywych organizmów w otwartym! ekosystemie!

 4. dlaczego wśród wirusologów doradzających panu premierowi nie ma niezależnych lekarzy , wirusologów utytułowanych? np. dr Martyki, dlaczego rząd polski nie słucha uwag Światowego Sojuszu Lekarzy ACU2020.org). Dlaczego wreszcie rząd nie stara się takowych niezależnych osób pozyskać, by mu doradzali? dziwne? a może rząd i owi „doradcy”na usługach koncernów są w zmowie w myśl zasady ” aby wilk był syty a owca pozostała cała” ?

Comments are closed.