Bill Gates wieszczy zaszczepienie 70 procent ludzkości. „Nie bez problemów”

Bill Gates. Foto: PAP/EPA/ID2020
Bill Gates. Foto: PAP/EPA

Bill Gates twierdzi, że dwie pierwsze szczepionki o skuteczności dochodzącej do 95 proc. zostaną pozytywnie zaopiniowane w Stanach Zjednoczonych do lutego. Zdaniem miliardera masowe szczepienia nie wykluczają jednak tego, że przed nami ciężkie pół roku.

Na zaopiniowanie przez Agencję Żywności i Leków w USA czekają dwie szczepionki. Zarówno Pfizer jak i Moderna twierdzą, że ich specyfiki mają skuteczność na poziomie 95 proc. W teorii więc 19 na 20 zaszczepionych osób powinna stać się odporna na COVID-19.

Zdaniem Gatesa, zielone światło dla szczepień powinno pojawić się w lutym. Jak podkreślał, na horyzoncie pojawiają się także kolejne szczepionki koncernów AstraZeneca, Johnson & Johnson i Novavax.

Założyciel Microsoftu straszy jednak, że dzienna liczba zgonów może osiągnąć nawet 2000. Ponadto dostrzega też problem związany z dystrybucją szczepionki.

– Nie bez problemów, ale uważam, że problem logistyki zostanie rozwiązany. Z czasem dojdziemy do poziomu ponad 70 proc. zaszczepionych, który jest konieczny do zatrzymania pandemii – mówił Gates.

Namawiał też do spędzania świąt online. – Wiecie, postarajcie się, by wasze rodziny nie były ostatnimi ofiarami tej pandemii tylko dlatego, że chcieliście się z nimi zobaczyć przed wiosną, kiedy to szczepionka rzeczywiście zacznie poprawiać sytuację – mówił.

Źródła: Twitter/CNN

14 KOMENTARZE

  1. „szczepionka rzeczywiście zacznie poprawiać sytuację”, bo „dzienna liczba zgonów może osiągnąć nawet 2000” – z punktu widzenia tego psychopaty 2000 zgonów dziennie ograniczy populację ludzkości zgodnie z jego planem. To nie do wiary, że te wszystkie terrorystyczne rządy działają pod dyktando takiego psychopaty! I ten pie przony PIS ..

    • szczepionka, nie wiadomo na co, wirus nr19, nie wyizolowany, przeszedł już różne mutacje, ale skuteczność 95%, ale chyba w drugą stronę

  2. każdy obywatel powinien dokonać – cesji – swojej porcji wczipionki na rzecz Gatesa – własnoręcznie – w gatesowe dupsko

    • Trochę za daleko.Gdyby nie to to pewnie by się znaleźli chętni by go JUŻ zaszczepić.Ołowiem. Ale cierpliwości,W końcu znajdzie się jakiś Amerykanin co go tak zaszczepi.

  3. Chętni będą kwestia zmotywowania. Sądzę że już by się w kolejeczkę ustawili. Głupich parę audycji w TV i się ustawią w kolejce jak do PCRów.

Comments are closed.