Elon Musk wysadził ze złotego tronu Billa Gatesa

Elon Musk. Foto: PAP/EPA
Elon Musk. Foto: PAP/EPA

Twórca Microsoft jest coraz niżej w rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Bill Gates przegrał właśnie z twórcą Tesli.

Do 2017 roku Bill Gates był najbogatszym człowiekiem na świecie. Później stracił swoje miejsce na rzecz twórcy Amazon Jeffa Bezosa.

W najnowszym rankingu Bloomberga Gates spadł jeszcze niżej. Wyprzedził go bowiem Elon Musk.

Dla Muska rok 2020 okazał się jednym z najlepszych w życiu. Jego majątek powiększył się ponad czterokrotnie.

W niecałe 12 miesięcy Musk zwiększył swój majątek o ponad 100 mld dolarów. Tym samym awansował z miejsca 35. na drugie w rankingu, zastępując na nim Gatesa.

Najbogatszym człowiekiem świata pozostaje Bezos. Jego majątek wynosi już 182 mld dolarów.

Jednak Bezos od stycznia wzbogacił się o 67 mld dolarów. A to oznacza, że jeśli obecny trend się utrzyma to Musk przeskoczy go w 2022 roku.

Trzeci na liście Gates w tym roku miał sporo wydatków. Jego fundacja przekazała na cele charytatywne aż 27 mld dolarów.

Ciekawe są kolejne miejsca w rankingu Bloomberga. Na piątym znalazł się szef Facebooka Mark Zuckerberg. Dalej są np. twórcy Google Larry Page i Sergiej Brin na 7. i 8. miejscu.

Z kolei kontrowersyjny były szef Microsoft Steve Ballmer (zasłynął m.in. wyśmianiem iPhone’a za zbyt wysoką cenę) znalazł się na miejscu 9.

Źródło: Bloomberg

6 KOMENTARZE

  1. A ludziska zamiast odwrócic sie od FB, Tłit, Amazon i wszelkich monopoli, to siedzą na FB itd, kupują w Amazon i podcinają gałąź na której siedzą. Bo ci mają dla nas totalitaryzm a dla siebie biliony. Ot głupota ludzka. A jeszcze jest czas by im uszczknąć i ukarać.

  2. Bo Billa trzeba jego szczepionką zaszczepić, a najlepiej wszystkimi, pod przymusem. I całą rodzę jego, jeśli taką ma, w co wątpię.
    To jedyny realny sposób, by pozbyc się sku..syna z tej planety.

Comments are closed.