Lekarz wzywa do zakończenia restrykcji i zdjęcia maseczek. Basiukiewicz przedstawił „Narodową Strategię Uwalniania”

Dr Paweł Basiukiewicz. (Fot. Facebook)
Dr Paweł Basiukiewicz. (Fot. Facebook)

Kardiolog Paweł Basiukiewicz przedstawił na Twitterze „Narodową Strategię Uwalniania”. Lekarz od dłuższego czasu podkreśla, że lockdown jest groźniejszy niż koronawirus. Postuluje także zniesienie kwarantanny.

Na swoim profilu doktor Paweł Basiukiewicz przedstawił „propozycję etapów uwalniania życia społecznego, gospodarki i udrażniania ochrony zdrowia”. Poparł ją publikacjami naukowymi.

„To jest propozycja do etapów uwalniania życia społecznego, gospodarki i udrażniania ochrony zdrowia. Poparta piśmiennictwem. „Narodowa Strategia Uwalniania” Uprzejme proszę o rozważnie wdrożenia. ❤” – zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Lekarz przedstawił swoje rekomendacje w sześciu punktach.

„1. Nie izolować po 9 dniu choroby.
2. Nie izolować bezobjawowych.
3. Nie izolować CT>30
4. Wyrzucić maski z przestrzeni publicznej.
5. Zakończyć restrykcje.
6. Myjemy ręce i wietrzymy” – napisał.

Do wpisu doktor Basiukiewicz dołączył publikacje naukowe, dotyczące m.in. przebiegu i dynamiki zakażenia wirusem SARS-CoV-2, skuteczności noszenia maseczek oraz śmiertelności z powodu COVID-19.

„Ad. 6 Rekomendacje Ministerstwa Zdrowia AD 2021. ❤” – wyraził nadzieję lekarz.

Lekarz odniósł się także do wprowadzonego przez rząd ograniczenia spotkań rodzinnych podczas świąt.

„Boże Narodzenie zamierzam spędzić z Rodziną i Państwu także tego życzę. W kontekście zakazu >5 osobowych spotkań obowiązującego do 27 grudnia uważam, że jest to nieprzemyślana, adhocowa decyzja” – ocenił.

Na uwagę jednego z użytkowników, że takie oświadczenie złożone publicznie może skutkować „najazdem policji”, Basiukiewicz stwierdził, że w dzisiejszych czasach „trzeba się tym chwalić”.

„Myślę, że to jest ten czas, że niech sobie najeżdżają i trzeba się tym chwalić. Talerz dla wędrowca zawsze jest gotowy, możemy postawić i drugi dla kolegi. A szczerze pisząc to wierzę, że ktoś się opamięta” – skwitował.

Źródło: Twitter

17 KOMENTARZE

 1. bardzo mądry lekarz z tego co napisał a idioci w rządzie powinni wziąć sobie tą wiadomość i nabić sobie mądrością głowy bo tak naprawdę ich restrykcje są głupie komiczne ale oni bardzo lubią terroryzować ludzi matoły.!!!

  • ,,sobie mądrością głowy”? Mie o to chodzi. Chodzi o nabicie sobie kapsy mamoną i nabicie chorego ego fałszywym poczuciem władzy.

 2. P. doktorze, to nie jest nieprzemyślana decyzja z tymi świętami, to celowa robota. Galerie były otwarte, kościoły nie. Święta Wielkanocne spaprane. Wszystkich Świętych nie było. Teraz kolej na Boże Narodzenie.Te bydlaki za jakieś profity dla siebie, robią nam wodę z mózgu i terroryzują niemiłosiernie.Odbierają to co dla nas ważne i wartościowe.

 3. W ciągu 7-14 dni skorumpowany sąd lekarski (za książką ,,Nowe formy korupcji,, uważam, że są skorumpowani) odbierze mu prawo wykonywania zawodu skazując, koledzy kolegę, na śmierć głodową.

 4. Pan doktor Basiukiewicz ma całkowitą rację – w kwestii wietrzenia zalecałbym doprecyzowanie: gruntowne wywietrzenie przestrzeni publicznej z wszelkich śladów covid-terrorystów

 5. I co z tego że ma rację? Cała Europa tak robi. Odwołując restrykcje stawiamy się na równi z Białorusią. Czy chcecie być jak Białoruś?

 6. Ministerstwo Zdrowia to agentura terrorystyczna podporządkowana WHO, Morawiecki jest agentem Sorosa. Nie mają innego zamiaru jak wprowadzić totalitaryzm i przeprowadzić eksterminację Polaków za pomocą szczepionek. W związku z tym żadnych naukowców nie bedą słuchać, tylko tych co są opłaceni przez mafię dla mafii.

 7. Erłopejczyk co masz do Białorusi? Czy tam kiedykolwiek byłeś?.Białoruś to piękny,zadbany
  kraj.Kilka lat temu miałam to szczęście aby zobaczyć kilka ciekawych miejsc.Zabytki kultury
  odnawiane,zadbane,ulice czyste.Nie uświadczy się nawet papierka rzuconego na chodnik.
  Ludzie życzliwi,zadowoleni,uśmiechnięci.Jeżeli miałabym gdzieś zamieszkać poza Polską,
  wybieram Białoruś.

Comments are closed.