Minister Niedzielski: Mamy podpisane kontrakty na ponad 30 milionów osób, które są do zaszczepienia

Niedzielski
Minister Zdrowia Adam Niedzielski. / foto: Prt Sc YouTube: RMF FM

My już mamy podpisane kontrakty na ponad 30 milionów (…) osób, które są do zaszczepienia – powiedział w poniedziałek w RMF FM, Minister Zdrowia, Adam Niedzielski.

Co prawda rządzący jak mogą, zapierają się, że szczepionki będą dobrowolne, jednak tu i ówdzie występuje w ich przekazie niespójność. Szczególnie szczerze z obfitości serca mówią usta ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Jeszcze niedawno w Polsat News minister wypalił wprost: – Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. W tej chwili to 31 mln ludzi. (…) Ten proces przygotowania nie będzie łatwy jeśli mówimy o tym szczepieniu. Podejrzewam, że skłonność do szczepienia będzie zdecydowanie większa niż do tej pory w przypadku różnych chorób.

Teraz potwierdził w RMF FM, że rząd już zakontraktował dawki niezbędne do zaszczepienia wszystkich Polaków. – My już mamy podpisane kontrakty na ponad 30 milionów nawet nie dawek, tylko osób, które są do zaszczepienia – powiedział Niedzielski.

– My (Polska – red.) w przypadku Covid-19 jesteśmy we wspólnej grupie zakupowej europejskie – podkreślił. Jak tłumaczył minister, szczepionki w pierwszej transzy mają trafić do Polski już w grudniu tego roku i ma być ich wówczas około milion.

W pierwszej kolejności zaszczepieni mają zostać przedstawiciele służby zdrowia oraz służb mundurowych, a także seniorzy. – Dlatego my troszeczkę dzielimy to na dwa i przygotowujemy się tak, żeby w styczniu te pierwsze grupy, najważniejsze, czyli medyków, służby mundurowe, tych, którzy są najbardziej wyeksponowani na wirusa, po prostu zaszczepić – zdradził Niedzielski.

Reszta stopniowo, tak jak będziemy mieli dostarczane szczepienia na rynek. Tutaj deklaracje są takie, że w zasadzie w pierwszym kwartale będziemy mieli dostarczone tyle, że każdy, kto będzie chciał się, to się zaszczepi – dodał.

Według ostatnich badań około 30-40 procent Polaków jest chętnych do przyjęcia szczepionki na koronawirusa. W związku z tym rząd albo planuje obowiązkowe/przymusowe szczepienia dla całej populacji, ale jeszcze tego nie zdradza albo zamówił około dwa razy więcej dawek szczepionki niż będzie potrzeba. Wówczas pojawia się pytanie, ile nas ta hojność rządzących kosztowała.

25 KOMENTARZE

 1. Trzeba tę bandę odciąć od pieniędzy. Im mniejsze wpływy do budżetu i kasy państwowych firm, tym lepiej. Kasę unijną sobie sami zablokowali. Jak zabraknie na 500+ i premie dla milicji, to będą pryskać śmigłowcem, jak Caucescu w 1989 r.

 2. „– My (Polska – red.) w przypadku Covid-19 jesteśmy we wspólnej grupie zakupowej europejskie – podkreślił”. Oto skutki „urzeczywistniania celów uni europejskiej”. Polska a dokładniej polacy nie mają nic do gadania podobnie jak i inne kraje i narody.

 3. A co to ministrze jesteś nazistą, że chcesz zmuszać ludzi do szczepień jak niemcy w auschwitz? nie godzę się na nazistowskie praktyki na mnie.

 4. Zasada jest prosta: ministerstwo bierze w łapę za maksymalną liczbę szczepionek. Co się później z nimi stanie jest nieistotne.

 5. Ty matole nie podpisuj w moim imieniu zadnych kontaktow. Podpisz na siebie, od nas wara, nie jestes naszym tata ani Bogiem. Jestes handlarze, idz na targ i sprzedaj to co kupiles. Poslij smsy do kolezkow z ukladow moze ktory kupi.

 6. a ja czekam aż w tvpis pokażą jak niedzielskiego kaczora i morawieckiego będą wieszać publicznie Nic mnie bardziej nie ucieszy !!!

  • Niestety też wbrew mojej wierze chciałbym żeby te zakute łby jak najszybciej opuściły ziemski padół i udały się do czorta.

 7. Czyli w pierwszej kolejnosci chca sie pozbyc mundurowych bo to zbrojne ramie Narodu i moze im pomieszac szyki. I seniorow bo w wiekszosci to weterani i patrioci mogacy podniesc ducha Narodu. Mlodymi sie nie martwia bo to zindoktrynowana masa z nosem wbitym w ekran tableta lub telefonu. Sa zbyt zajeci by sie postawic komukolwiek. „Starsi” wejda jak do siebie i wreszcie beda mieli swoj Nowy Izrael jak sobie to zaplanowali 500 lat temu.

 8. Jakim ty jezykiem gadasz ty glupku? Masz na mnie kontrakt? Z kim podpisales? Z diablem? Na co kontrakt? Na zabicie mnie? Ty lajzo jaki kontrakt na mnie masz?

 9. Po pierwszych masowych szczepieniach na CV19 wybuchnie groźniejsza zaraza (pandemia 2).
  To już zapowiedział Bill Gates: „musimy się przygotować się na kolejną (pandemię) i ja bym powiedział, że tym razem ta już przyciągnie uwagę (skrzywiony uśmiech)”.
  Ta kolejna pandemia wywołana przez szczepionkę zrobi taką demolkę że będą mieli pretekst do kolejnych działań.
  Posłuchajcie Possible Leaked Roadmap for the Next Phase of the Agenda

 10. Diobeł tez ma kontrakt ale na was, już na was czeka, będzie was walił na wieli wieków..po zakutych łbach. Czort na drogę bezrozumni.

 11. Rząd jest w tej chwili zbyt słaby żeby robić obowiązkowe szczepienia.
  Gdyby mieli zdecydowaną większość sejmową i większe poparcie to na pewno by to zrobili.
  Teraz jest mnóstwo protestów, niepokojów.
  Co będzie jak połowa olałaby obowiązek i na szczepienia po prostu się nie stawiła?
  Wojna domowa czy dalsza erozja autorytetu?
  Polska to taki kraj, że im słabsza władza tym lepiej dla wszystkich.

 12. Cytując klasyka: Przyczyna jest arcyboleśnie prosta. Na szczeblu UE zapadły już decyzje, zarówno o zakupie, jak i o tym, czy będzie przymusowa, czy nie. Natomiast na szczeblu naszego nieszczęśliwego kraju decyzyjna sitwa robi co może, żeby na tym dealu coś dla siebie przygarnąć. Wszystko inne to mydlenie oczu i zasłona dymna.

 13. nie mów gnoju za 31mln bo maja na ciebie wyjebane – mow za siebie i szczep siebie i swoja starą, nikt nie potrzebuje zadnej szczepionki na fikcyjna chorobe !

 14. Nie ma co, prawnicy powinni przygotować pozwy i zarzucić nimi sądy. I to przygotować je zawczasu. Eksperymenty medyczne sa zakazane w Konstytucji. Że Zjednoczona „prawica” działa bezprawnie i to zupełnie bezczelnie od marca 2020 to wiemy. Czas na solidarność i działania prawników.

Comments are closed.