Łukaszenko: Białoruś jest gotowa pomóc Polsce w walce z koronawirusem

Aleksander Łukaszenka.
Aleksander Łukaszenka. (Zdj. PAP/ITAR-TASS)

Nie uznawany przez państwa Zachodu prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko zadeklarował gotowość pomocy Polsce z walce z koronawirusem. To o tyle sensacyjna wiadomość, że przez ostatnie tygodnie przywódca z Mińska bombarduje Warszawę różnego rodzaju oskarżeniami związanymi z protestami w jego kraju.

Łukaszenko od kilku tygodni ma znacznie większe problemy w kraju niż epidemia koronawirusa.

Po tym jak – według opozycji – sfałszował wynik wyborów prezydenckich stał się samozwańczym przywódcą Białorusi, a na ulice tamtejszych miast cały czas wychodzą oburzeni obywatele, których manifestacje są tłumione przez milicję.

Polski rząd od razu opowiedział się po stronie opozycji i w jednej chwili zburzył wszystko co przez lata budowali polscy dyplomacji za wschodnią granicą.

Taka postawa spotkała się z wielką złością Łukaszenki, który co chwila oskarża Warszawę o wspieranie opozycji i próbę destabilizacji Białorusi. Mimo to w piątek zadeklarował pomoc Polsce w walce z koronawirusem.

Według Łukaszenki rząd w Warszawie próbuje podbierać białoruskich medyków. Podczas wizyty w Mińskim Miejskim Szpitalu Klinicznym nr 6 Łukaszenko przekazał, że Białoruś może wysłać lekarzy do Polski.

– Musimy leczyć naszych pacjentów, ale jesteśmy gotowi pomóc Polsce. Ale zróbmy to we właściwy sposób: jeśli o to poproszą, wyślemy brygadę, która im pomoże – poinformował Łukaszenko.

W szpitalu, który wizytował białoruski przywódca – według informacji agencji Biełta – od początku pandemii wyleczonych zostało 5,5 tys. osób, w tym momencie przebywa tam 797 chorych na COVID-19, z czego 28 na intensywnej terapii.

9 KOMENTARZE

    • A nie chciałbyś tak bliżej Niego? Widzę od dawna, że masz jakiś sentyment, może zostawiłbyś Kaszuby i przeprowadził do Baćki?

  1. Wiecie dlaczego stara flaga Białorusi to biel i czerwień oraz Pogoń? :)

    Podpowiedź – nie mylić ze Żmudzinami, którzy obecnie zasiedlają państwo zwane „Litwą”.

    • Na wileńskim dworze Jagiellonów rozmawiano po rusku. Etniczna dzicz prusacka (dzisiejsi niby Litwini) siedziała po lasach, wypalała węgiel i wytapiała smołę. Litwinów jako naród wykombinował żyd trocki, na szkodę Słowianom rzecz jasna.

  2. Mam coraz większy szacunek do Prezydenta Białorusi. Kto wie czy nam szarym żuczkom na emeryturze nie będzie lepiej i korzystniej finansowo spędzić jesieni życia na Białorusi czy choćby Kubie. Bez maseczek, terroru polityczno/medycznego, spacerki na świeżym powietrzu, niezła opieka zdrowotna na Kubie.

  3. I to mi się podoba, propaganda, bo propaganda, wirusa nie ma się co bać, boć to fake, ale prezydenta Białorusi jest zgranie świetne

  4. „Łukaszenko od kilku tygodni ma znacznie większe problemy w kraju niż epidemia koronawirusa.” Nieszczęsny autorze, masz znacznie większe problemy we własnym kraju niż Łukaszenka w swoim

Comments are closed.