Już nie wołają „KON-STY-TUC-JA”. Jachira podarła Konstytucję RP na mównicy sejmowej

Klaudia Jachora z PO-KO drze Konstytucję Źródło: Sejm.gov
Klaudia Jachora z PO-KO drze Konstytucję Źródło: Sejm.gov

Środowisku PO-KO na dobre przeszła już miłość do ustawy zasadniczej. Klaudia Jachira podarła Konstytucję RP stojąc na mównicy sejmowej, a marszałek Kidawa-Błońska z PO-KO nawet nie zareagowała.

– Przewodniczący komitetu Kaczyński, pani marszałek, wysoka izbo. Myślę, że ta władza nie ma prawa ustanawiać roku 2021 rokiem konstytucji 3 maja, skoro łamie obecną ustawę zasadniczą – mówiła w Sejmie Klaudia Jachira.

Mówiąc to młoda posłanka rwała polska Konstytucję – kartka po kartce. – Art. 180 mówi o nieusuwalności sędziów, tymczasem zostało usuniętych 40 proc. składu sędziów SN – wymieniała posłanka KO.

– Posłowie PiS zawłaszczyli całą Krajową Radę Sądownictwa wbrew art. 187. Za niepasujący do waszej wizji Trybunał Konstytucyjny złamaliście art. 190 i 194 – mówiła Jachira.

Młoda polityk przypomniała, że Andrzej Duda ułaskawił ministra Kamińskiego, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem. – Złamaliście jeszcze osiem innych artykułów – podkreślała.

– Pani marszałek nie reagowała, jak na tej sali była darta Konstytucja – zwrócił się do wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej poseł Janusz Kowalski (SP).

– Nie reagowała pani, gdy formalnie posłanka, a w rzeczywistości jakaś taka aktywistka dokonywała tutaj haniebnego czynu. Dlaczego pani marszałek nie reagowała? Na to nie może być zgody – mówił poseł Solidarnej Polski.

Marszałek Kidawa-Błońska odparła, że „nie reagowała jak pani poseł niszczyła kartki”.

– Zawsze ubolewam, jak ktoś niszczy książki, ale ona darła kartki, a państwo niszczą konstytucję, łamią ją, karzą ludzi za noszenie znaczków „konstytucja”, pałują ludzi na ulicy – mówiła.

15 KOMENTARZE

    • Naoglądała się palenia Remarque przez Niemców-hitlerowców. W końcu noszenie znaczka Hitlerjugend ( kto im to podsunął?,bo nie wierzę,że chciały ścigać się z zamawiającymi pięć piw) zobowiązuje.

  1. W sumie po co konstytucja jak premier Mateusz Miska Ryżu może rządzić rozporządzeniami. Niech żyje Polska Zjednoczona PRawica!

  2. „Marszałek Kidawa-Błońska odparła, że „nie reagowała jak pani poseł niszczyła kartki””. A czemu miałaby reagować? To jej książka była niszczona?

  3. jak prezidę był jescze bush jr. w us of a, jak ludzie po wtc, mówili że pewne rzeczy są niekonstytucyjne to busz młodszy mówił im – co sie tak tej konstytucji uczepiliście to tylko cholerny kawałek papieru, a w pislandzie dopiero teraz olewają konstytucję

  4. ,,A Mojżesz zbliżył się do obozu i ujrzał cielca i tańce. Rozpalił się wówczas gniew Mojżesza i rzucił z rąk swoich tablice i potłukł je u podnóża góry.”
    Tak właśnie należy rozumieć postępowanie posłanki Jachiry. Szacun, Pani Klaudio

Comments are closed.