Ludzie szturmują sklepy. Gigantyczne kolejki [FOTO]

Foto: Twitter Jagna Marczułajtis-Walczak

W sobotę po raz pierwszy od niemal miesiąca otworzono sklepy w galeriach handlowych. Efekt? Ludzie masowo szturmują sklepy, a przed galeriami ustawiają się kolejki.

Zamknięcie sklepów niespożywczych w galeriach handlowych miało pomóc z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tak przynajmniej twierdziło PiS i jego ministrowie, którzy na trzy tygodnie pozamykali sklepy.

W sobotę po raz pierwszy sklepy mogły zostać otwarte (oprócz gastronomii). Zbiegło się to ze świętem promocji czyli Black Friday, który w Polsce zwykle trwa nie jeden dzień, a cały weekend, aż do poniedziałku, gdy na wyprzedaże trafia elektronika (Cyber Monday).

Efekty są widoczne. Przed sklepami ustawił się gigantyczny tłum ludzi, a w takim nie trudno o zakażenie – jak twierdzi władza.

Internet obiegły m.in. zdjęcia ludzi gromadzących się przed sklepami z ubraniami, obuwiem, elektroniką, czy Ikeą. Tłum pod sklepem to efekt reżimu sanitarnego w obiektach.

Sklepy bowiem nie mogą wpuszczać dowolnej (acz bezpiecznej) liczby klientów. Ta ograniczona jest do 1 klienta na 15 m kw.

Rzesza ludzi pod sklepami ustawiała się już od rana. A promocje sprawiają, że nie zamierzają odpuścić.

Źródło: InnPoland

13 KOMENTARZE

  1. Ciekawe dlaczego otworzyli galerię w czarny piątek? Zysk zachodnich korporacji był ważniejszy czy na święta planują zamknąć nas w domach? A może jedno i drugie?

  2. Polactwu wszystko bardzo się podoba co robi socjalistyczna żydokomuna. Zawsze tak było nawet za wodza narodu Piłsudskiego vel Selman. Szacuje się że Narodu Polskiego jest dzisiaj do 15 %, reszta to lumpenproletariat i szpagatowa inteligencja…

    • wystarczy porownac nazwiska spisane przez Dlugosza z obecnymi. Tez stawiam na 15%. Nie zapominaj o Litwinach. Pilsudski byl Litwinem, jak Mickiewicz, Dzierzynski czy Kaczynski. Z nimi jest najgorzej bo mysla ze sa Polakami.

  3. Jeśli te maski są takie skuteczne, to czemu ludzi trzymają na zewnątrz? Żeby ich jeszcze bardziej upokorzyć? Banda nierobów ma teraz używanie, codziennie może wykazać się nowym wymyślonym idiotyzmem i w ten sposób udowodnić, że są wyjątkowo potrzebni w społeczeństwie.

Comments are closed.