Foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:City_limit_sign_of_Fucking,_Austria.jpg
REKLAMA

Memy i żarty w Internecie doprowadziły do zmiany bardzo starej miejscowości w Austrii. Miasteczko nosiła nazwę… Fucking.

Niewielka miejscowość Fucking w Austrii liczy sobie ok. 100 mieszkańców. Jednak od 2021 roku Fucking przestanie istnieć.

Władze zadecydowały, że istniejąca od ok. tysiąca lat miejscowość musi zmienić nazwę. Fucking zamieni się od nowego roku w Fugging.

REKLAMA

O miasteczku pierwszy raz zrobiło się głośno po II wojnie światowej. Wówczas nieopodal Fucking stacjonowali żołnierze z USA i Wielkiej Brytanii.

Żarty żołnierzy to jednak nic z tym co stało się później. Miasteczko zaczęło przeżywać najazd turystów, którzy niestety czasami kradli tablice drogowe z nazwą miejscowości.

Mieszkańcom zainteresowanie Anglosasów niezbyt się podobało, bo doskonale wiedzieli, że nie przyjeżdżają poznać historię miasta, tylko żartować z jego nazwy. Czarę goryczy przelał jednak rozwój Internetu.

Miasteczko Fucking zamieniło się prawdziwy mem, a spokojną miejscowość zaczęły zalewać młodzi imprezowicze. Ci ostatni potrafili przyjeżdżać w koszulkach z napisami np. „I like Fucking in Austria”.

Plotki nt. zmiany nazwy miejscowości zaczęły się pojawiać już kilka lat temu. Mieszkańcy chcieli zmienić nazwę na Fugging, jednak w Austrii była już wieś o takiej nazwie.

W końcu jednak burmistrz Andrea Holzner poinformował, że Fucking zmieni nazwę. Mieszkańcom pozostaje zmierzyć się ze szturmem mediów i żartownisiów, którzy będą chcieli po raz ostatni zrobić sobie zdjęcie z słynną tabliczką z nazwą miejscowości.

Źródło: Bezprawnik.pl

REKLAMA