Mentzen: Chcę żyć jak wolny człowiek, nie jak więzień. Nie zamierzam w komunie umrzeć

Sławomir Mentzen. Foto: YouTube/CEPERolkV4
Sławomir Mentzen. Foto: YouTube/CEPERolkV4

Mocny i emocjonalny wpis wiceprezesa partii KORWiN Sławomira Mentzena o „nowej normalności” i polityce ws. COVID-19 rządu PiS. – Wrażliwych przepraszam za ostre słowa, ale one niestety są zasadne – pisze Mentzen.

Nasze władze ostatecznie puściły się poręczy – pisze Sławomir Mentzen, komentując w ten sposób nowelizację tzw. ustawy anty-covidowej, a także rozporządzenie rządu.

Absurdalne przepisy

Otóż w najnowszej wersji tego nielegalnego, będącego obrazą rządów prawa, rozumu i godności człowieka rozporządzenia znajduje się obowiązek przebywanie w maseczce w pracy w każdym pomieszczeniu, w którym nie jesteśmy sami. Od wczoraj, jeżeli nie wyprosicie wszystkich z pomieszczenia w którym przebywacie, nie możecie nic zjeść ani wypić – pisze Mentzen.

Z budynku też oczywiście nie możecie wyjść zjeść, bo na ulicy też trzeba nosić maseczkę. Czekam, aż prezenterzy w telewizji będą mieli zakryte twarze. Wiem jak wyglądają studia telewizyjne, oprócz prezenterów jest tam mnóstwo obsługi technicznej. Czy pogodynki i prezenterzy są wyjęci spod prawa, czy może od wczoraj wszyscy się zamaskowali? – pyta retorycznie.

Małpy z brzytwą

Działania tego rządu to jest ciemnota w pełnym tego słowa znaczeniu. To są małpy, które dostały brzytwę i tną bez najmniejszego pomyślunku. Wszystkie bezpieczniki naszego państwa wysiadły. Jeden kretyn z drugim kretynem wypuszczają w środku nocy dowolne rozporządzenia, bez żadnego zastanowienia się nad konsekwencjami – komentuje wiceprezes partii KORWiN.

Polityk Konfederacji przypomina, że z jednej strony PiS nie drukuje legalnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, a z drugiej strony usilnie każe policji egzekwować nielegalne do tej pory rozporządzenie.

Na polecenie tej ciemnej bandy ludzie mają cały dzień siedzieć i chodzić zakryci jak jacyś przestępcy, stać w galerii w tłumie grzecznie w kolejce do sklepu, aby w sklepie nie robić tłumu, nie mogą posłać dzieci do szkoły, pójść na obiad, czy do kina. Nie mogą nawet nic zjeść, czy wypić w pracy – pisze dalej Mentzen.

Chcę być wolny

Nie można iść na cmentarz 1 listopada, ani pojechać do rodziny na Wigilię. Nie można pojechać na ferie. Dzieci cały rok mają siedzieć w swoich pokojach i świat poznawać przez komputer. Swoich kolegów i koleżanki mają znać z takich małych okienek na ekranie. To nie jest normalne, to jest nie do uwierzenia, to jest jak odcinek z Czarnego lustra. Ale to się dzieje naprawdę – kontynuuje.

Polityk podkreśla, że ostre słowa są jak najbardziej wskazane i nie szczędzi ich politykom partii rządzącej. – Ludzie, którzy z premedytacją, zupełnie nielegalnie, uzurpują sobie władzę, do decydowania jak spędzę Święta Bożego Narodzenia, zasługują na najwyższe potępienie – dodaje. I przypomina, że w pakiecie są kolejne pomysły, jak opłata za wejście do galerii handlowej.

Chcę móc odwieźć rano dziecko do szkoły, pójść normalnie do pracy, potem na spacer, do kina czy na kolację. Chcę iść na piwo, na mecz czy na koncert. Chcę żyć jak wolny człowiek, nie jak więzień, czy mysz laboratoryjna. Urodziłem się pod koniec komuny, nie zamierzam w komunie umrzeć – podsumowuje Mentzen.

Nasze władze ostatecznie puściły się poręczy. Pewnie jeszcze nie wiecie, ale wczoraj po kryjomu znowu zmienili to…

Opublikowany przez Sławomira Mentzena Niedziela, 29 listopada 2020

68 KOMENTARZE

 1. Gdyby nie Konfederacja już by nas zaorali. Może Ordo Iuris jak już wyświętuje to poda do sądu – sądy wolno mielą ale jeszcze mielą. przykład Portugalii wskazuje, że można.
  Nie jesteśmy sami – mamy Matkę – Królową Polski. Od 29 list do końca grudnia narodowe rekolekcje. To już ostatnie możliwości nawrócenia. Potem będzie rozliczenie i oby się nie okazało, że chlebek z masełkiem roślinnym się nie opłacił.

 2. o rekolekcjach poczytajcie na różaniec do granic. Wszyscy jesteście ważni! Panie Mentzen – pan też a może przede wszystkim – pan, Braun i inni. Robicie co możecie – reszta za różaniec! Nie za wyzwiska. A Kaszuby na czele – z Matką Bożą Sianowską – kiedyś tam byłam i słyszałam „my trzymome z Bodziem” – i tak trzymać

 3. „Działania tego rządu to jest ciemnota w pełnym tego słowa znaczeniu. To są małpy, które dostały brzytwę i tną bez najmniejszego pomyślunku.”
  „Na polecenie tej ciemnej bandy…”
  Jak w takim razie nazwać tych, którzy czekają w kolejce do objęcia waaadzy.

 4. Niech Menzen wskaże kraj w Europie, który spełnia jego wygórowane i nierealne wymagania. Niestety nie ma powrotu do kapitalizmu z przełomu XIX i XX wieku, a ludzie, którzy obiecują taki powrót to oszuści albo głupcy.

 5. Organizować się na poziomie gmin i powiatów, plakatować, wysyłać szczekaczki na miasta, jak choćby fundacje prolife, rozdawać ulotki pod kościołami, happeningi w centrach miejscowości, nagrywać filmiki z ludźmi, którzy mają coś sensownego do powiedzenia i wrzucać do sieci. Ale do tego trzeba lokalnych liderów ! Sam zgłosiłem się przez neta jako sympatyk konfy w swoim mieście, podałem dane i co? I gówno, od miesiąca nikt nawet maila nie wysłał, o smsie czy tel. nawet nie ma co wspominać.

 6. „Mentzen: Chcę żyć jak wolny człowiek”

  Szanowny Panie Mentzen, bardzo proszę by zauważył Pan szanowny fakt iż żyje jak wszyscy w tym kraju pod rządami konstytucji która to nie przewiduje w żadnym swym punkcie, jak to ładnie Pan ujął „życia jak wolny człowiek”
  Przeciwnie, ustawa zasadnicza wylicza/wskazuje pewne wartości cdn.

 7. cdn.
  nazywając je konstytucyjnymi, taka na przykład wolność, nie jest wolnością rzeczywistą, a „wolnością konstytucyjną” i jako konstytucyjna łaska jest owa wolność natychmiast uwarunkowana czyli ograniczona do jakich tam widzimisię autorów owego dzieła prawnego.
  Zapewne wie Pan o tym, a skoro tak, to proszę o powyższym nie zapominać a nas, publiczność proszę poinformować co zrobić, skuteczne, z tym prawnym bublem.

 8. Trochę mu się pomieszało. Z jednej strony walczy o wolność a z drugiej chce być ortodoksyjnym fundamentalistą, zbawcą kobiet zaciążonych. I dlatego prawica nigdy nie przekroczy 10% a po wrzuceniu tematu aborcji zaliczy zjazd w okolice progu.

Comments are closed.