BNP Paribas wprowadza płatności kartą w ratach. Polacy zaczną się zadłużać na potęgę?

Karty kredytowe Źródło: Pixabay
Karty kredytowe Źródło: Pixabay

Bank BNP Paribas, we współpracy z Mastercard i firmą Polskie ePłatności wprowadza płatności kartą w ratach.

– Jako pierwsi umożliwiliśmy umawianie wizyt w oddziałach banku za pomocą aplikacji Booksy. Teraz, wspólnie z Mastercard, wprowadzamy pionierskie rozwiązanie, które ułatwi elastyczne zarządzanie własnym budżetem. Możliwość podjęcia decyzji o rozłożeniu płatności na raty w momencie zakupu, w niespotykany dotąd sposób, łączy funkcjonalności karty kredytowej i kredytu ratalnego – komentuje Robert Mańczak, Dyrektor Departamentu Strategii Produktów i Cross-sell Consumer Finance w Banku BNP Paribas.

Już niedługo klienci Banku BNP Paribas, przy płatności powyżej 400 złotych dokonywanej kartą Mastercard, będą mogli rozłożyć ją na raty. Wszystko będzie można zrobić stacjonarnie w sklepie, za pomocą kilku kliknięć na terminalu.

– Dzięki usłudze ‘Płać w ratach’ konsument może rozłożyć płatność na raty, podejmując decyzję o tym w momencie zakupu, bez konieczności wypełniania dokumentów czy czekania na decyzję kredytową. Dzięki połączeniu możliwości, jakie mają bank, sprzedawca detaliczny i Mastercard, konsument otrzymuje rozwiązanie prostsze i wygodniejsze niż podobne oferty dostępne dotychczas na rynku. Dzięki temu karta płatnicza staje się jeszcze bardziej uniwersalna. Dziś już nie tylko może dawać dostęp do programu lojalnościowego czy być biletem komunikacji miejskiej, ale też pozwala łatwo i szybko rozłożyć płatność na raty – dodaje Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe.

Raty będą 3, 6, i 12-miesięczne. „Po wyborze najdogodniejszej opcji, użytkownik zobaczy łączną kwotę do spłaty i wysokość pierwszej raty. Potwierdzenie zielonym przyciskiem wiąże się ze zgodą na rozłożenie spłaty. Kredytu udziela Bank BNP Paribas na określonych przez siebie warunkach finansowych” – czytamy na allebiznes.pl/

Źródło: Alle Biznes

6 KOMENTARZE

  1. jest tylko jeden hak. w USA odpowiada sie do wysokosci zabezpieczenia kredytu. Mazowiecki zdecydowal sie na inny model. W polsce odpowiada sie calym majatkiem oraz osoba. Czyli witajcie nowi niewolnicy. tak sobie wybraliscie.

    • Gwoli ścisłości raz w życiu można teraz ogłosić upadłość konsumencką.
      Tak czy owak – oferta jest dla półgłówków co koniecznie coś chcą mieć ale ich na to nie stać.

  2. najgorszy bank na swiecie!przejeli bgz i obsluge maja jak za komuny.godzinami trza czekac w kolejce na zewnatrz,bo kasjerka za kazdym petentem chodzi otwierac i zamykac drzwi,a kasa czynna tylko 3 godziny.jak sie petent nie zalapie,to czeka cala noc do rana,bo kolejny dzien to samo i czasami trza urlop u roboty brac, zeby 500 plus wyplacic;)

  3. Wprowadzają tzw. „odwrócony dochód” jeden z elementów Agendy201, masz żyć za raty, nie za zarobione pieniądze, ale za pieniądze banku. Czyli dokładnie tak jak państwa w unii. Tym sposobem zniewolili państwa i teraz chcą wszystkich ludzi bez wyjątku. A banki, BigFarma, BigTech Wielkim Bratem

Comments are closed.