Holandia chce postawić Polskę przed Trybunałem Sprawiedliwości

Komisja Europejska. Foto: Pixabay
Komisja Europejska. Foto: Pixabay

Holandia chce postawić Polskę przed Trybunałem Sprawiedliwości. Rząd PiS ma być ukarany za podważanie zasad praworządności.

Holenderska Izba Reprezentantów zobowiązała rząd Marka Ruttego do złożenia skargi międzynarodowej na Polskę. Oznacza to, że Holandia chce postawić Polskę przed Trybunałem Sprawiedliwości.

Wśród zarzutów wobec Polski Amsterdam wymienia podważanie panujących w Unii Europejskiej zasad praworządności. To bezprecedensowy ruch Holandii.

O tym, że Amsterdam zamierza wytoczyć wobec Warszawy najcięższe działa spekulowano od kilku dni. Jednak teraz plotki okazały się prawdą.

Ruch Holandii to oczywista odpowiedź na polskie weto wobec budżetu Unii Europejskiej na lata 2021 – 2027 oraz Funduszu Odbudowy. Ten drugi miał być źródłem pomocy finansowej na wyjście z koronakryzysu.

Rząd PiS wetem chce złamać Brukselę w związku z mechanizmem powiązania dostępu do funduszy wspólnoty z koniecznością przestrzeganie zasad praworządności. Za takim rozwiązaniem orędował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Weto zgłosiły też Węgry.

Źródło: NaTemat

14 KOMENTARZE

  1. Jak Niemcy zechcą, to i postawią. Tylko ciekawe jaka kara nam grozi? Z Ujni nas nie wywalą, za dużo zainwestowali. Mandat dostaniemy? A może przyjadą z „bratnią pomocą”? Już się nie mogę doczekać…

  2. nie „z mechanizmem powiązania dostępu do funduszy wspólnoty z koniecznością przestrzeganie zasad praworządności”, tylko z mechanizmem powiązania dostepu do funduszy z koniecznością implementacji marksizmu kulturowego.

  3. Wy tam w Niderlandach macie przechlapane z tymi depresjami, a już ta intelektualna jest na granicy człowieczeństwa..

  4. A kogo te gar tłuki tu obchodzą wzięli kredyty i uciekli teraz nienawidzą pisu bo ich olali i nic im nie dali a po ich pognała takie zera nic nie potrafiące

  5. Gdyby nie Ziobro, to Morawiecki dawno był oddał Polskę w niemiecki jasyr. Ursula i Angela bardzo chwalą Morawitza, problem w tym, że niektórzy w PIS są nieprzewidywalni jak Ziobro, który zmusił Morawieckiego do działania w polskim interesie. A to jest nie do przyjęcia dla Niemiec. Niszczenie przez Morawitza polskiej gospodarki itd. jest przez Niemców pożądane. Z powodu „ziobrowego” elementu Niemcy muszą doprowadzić do upadku PIS i obsadzić swoja agenturą.

    • albo to jest jedna wielka ściema dla patriotycznych Polaczków, teatr i spisek brukselsko-pisowski. Żeby nie oddac tak łatwo suwerenności, to morawiecki przyjmie, a ziobro zawetuje. Powalczą, pomocują się na forum i niby cos tam osiągną a i tak będzie pozamiatane.

  6. To, ze w Holendrzy utracili moralność było wiadomo już od dawna, teraz okazuje się, że utracili również rozumy. Może niech ten ogłupiały, sodomski kraj pozwie Chiny za to, że te tytułują się republiką.

  7. Holendrów pogięło dokładnie, w zapisach traktatu unijnego jest wyraźnie napisane że kraje należące UE są niezależne i suwerenne dla swoich obywateli (nie zadymiarzy) a nie zależne od jakiegoś tam Igorka od Tuleyow czy jakiegoś państewka które od zarani walczy z wiatrakami jak Don Kichot o Dulcynee, a nad Wisłą chce mieszać

Comments are closed.