Koronaświr. Psychiatrzy zbadają mężczyznę, który zaatakował kobietę za uwagę o braku maseczki

Psychiatrzy zbadają mężczyznę, który zaatakował kobietę za zwrócenie uwagi, iż nie ma maseczki.; Zdj. ilustr. fot. malopolska.policja.gov.pl
Psychiatrzy zbadają mężczyznę, który zaatakował kobietę za zwrócenie uwagi, iż nie ma maseczki.; Zdj. ilustr. fot. malopolska.policja.gov.pl

Zarzut spowodowania obrażeń ciała usłyszał 56-latek z Łodzi, który uderzył na ulicy kobietę za to, że zwróciła mu uwagę na brak maseczki na twarzy. Wobec podejrzanego, któremu grozi do 2 lat więzienia, zastosowano dozór policyjny, będzie też poddany badaniom psychiatrycznym.

Do zdarzenia doszło 23 października u zbiegu al. Mickiewicza i ul. Żeromskiego. Kobieta zwróciła uwagę nieznanemu przechodniowi, który – jak zarejestrowały kamery monitoringu – szedł bez maseczki ochronnej. To wywołało wybuch agresji u mężczyzny, który kopnął pokrzywdzoną w nogę i uderzył w twarz, po czym zostawił leżącą na ziemi pokrzywdzoną i oddalił się.

W ubiegłym tygodniu media upubliczniły wizerunek napastnika, nagłaśniając incydent, natomiast w poniedziałek policja dotarła do 56-letniego mieszkańca Łodzi, który został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury Łódź-Polesie.

– Mimo że chodziło o czyn ścigany co do zasady w trybie prywatnoskargowym, prokurator podjął decyzję o ściganiu go z urzędu. 56-latek usłyszał zarzut dotyczący spowodowania obrażeń ciała u poszkodowanej. Prokurator przyjął, że występek miał charakter chuligański – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi prok. Krzysztof Kopania.

Jak dodał, podejrzany przyznał się do zarzutu. Z jego wyjaśnień wynikało, że zaatakował kobietę, ponieważ uważał, że nie miała prawa zwracać mu uwagi. Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór. Planowane jest też poddanie 56-latka badaniom sądowo-psychiatrycznym. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2

24 KOMENTARZE

 1. …..a te przygłupy którzy piszą takie ustawy o zakrywaniu ust i nosa na powietrzu mają pewnie ubaw do łez z obywateli drugiej kategorii czyli gojów/przygłupów

 2. Morde powinien wypolerowac jej o sciane. Do czego to dochodzi,ze byle jaka szmata na drodze otwiera ryj. Wina jest po stronie rzadzacych szmat,ktore oficjalnie nawolywaly do linczu osob bez masek.

 3. Moim zdaniem jawne i nachalne szczucie na ludzi, znane zresztą dobrze m. in. z sowieckiej PRL i skutkujące głębokimi podziałami i ranami w społeczeństwie, powinno być z urzędu, bezwzględnie i nieuchronnie karane. Wykonawcy owego szczucia, bo trudno to określić inaczej, występują codziennie publicznie, niszcząc pozostałości narodu i jakiejkolwiek formy polskiego państwa.

 4. kazdy kto zwraca uwage obcej osobie powinien sie liczyc z konsekwencjami, lacznie z utrata zycia. niestety zdziczenie nauczycielek postepuje i atakuja juz na kazdym kroku. biedny czlowiek, trzeba mu pomoc i pozwac te kreature ktora go sprowokowala.

 5. Biedny,zaszczuty przez ogłupiałe społeczeństwo,polskojęzyczny rząd i media, człowiek najwyraźniej nie wytrzymał już psychicznie

 6. Jak widać, normalny 56-latek, został słownie sprowokowany przez kobietę, która bezprawnie Go skrytykowała za to, że nie nosi namordnika. Gość powinien zostać uniewinniony, ponieważ się bronił przed słowną agresją.

 7. Ja zaczęłam nosić przy sobie gaz i jak mi jakiś psychol zwróci uwagę na brak maski, dostanie nim z miejsca prosto w oczy, boję się wariatów…muszą się liczyc z tym, że będziemy się bronić.

 8. Ten bandyta uderzył kobietę w twarz!!!
  A czytelnicy konserwatywnego dziennika sympatyzują z nim !?
  Z G R OZ A !!!!!!

Comments are closed.