Stonoga ścigany. Sąd wydał europejski nakaz aresztowania Polaka

Foto: YouTube Miły Dżentelmen

Kontrowersyjny biznesmen Zbigniew Stonoga ma nowe problemy. Został za nim wydany europejski nakaz aresztowania.

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał europejski nakaz aresztowania Zbigniewa Stonogi. Stonoga przebywa obecnie w Norwegii.

Kontrowersyjny biznesmen i były kandydat na prezydenta ubiegał się tam o azyl polityczny.

Informację o wydaniu nakazu potwierdził rzeczniczk Sądu Okręgowego w Lublinie Barbara Markowska. Stonoga jest poszukiwany w związku z zarzutami oszustwa przy prowadzeniu działalności charytatywnej oraz praniu pieniędzy.

Chodzi o 900 tys. złotych i okres 2015-2017. Stonoga był zatrzymany w tej sprawie w grudniu 2019 roku.

Jednak sąd odrzucił wniosek o tymczasowe aresztowanie i zdecydował się na poręczenie majątkowe w wysokości pół miliona złotych, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju i zatrzymanie paszportu przedsiębiorcy. Prokuratura starała się ponownie umieścić Stonogę w areszcie.

Sądy odrzucały kolejne wnioski prokuratury. W końcu Stonoga wyjechał z Polski – o czym poinformował już z Norwegii.

Prokuratura i sądy mogą mieć jednak problem z ściągnięciem biznesmena. Norwegia nie jest częścią Unii Europejskiej.

Niemniej od 1 listopada 2019 roku zaczęła honorować i wykonywać unijne Europejskie Nakazy Aresztowania.

Źródło: Onet / Wprost

12 KOMENTARZE

    • no pewnie od nas uciekają do Norwegii przestępcy (knur z Ośrodka czegoś tam, Stonoga) a z Norwegii do nas rodziny chroniące dzieci przed łapskami urzędników norweskich.

    • Stonoga to jest świnia, która pluła na PO, a teraz zbratał się z strajkiem „kobiet” antypolek, przez co starł się on elitą PO-Lewica-Komuniści!!!!!!!!!!! Każdy kto jest prawdziwym Polakiem, powinien go w mordę strzelić, bo nas ośmieszył…. pupil POewców!!!!!!! Za to że zbratał się z elitami rzekomo znienawidzonego przez nie go PO tego mu nie wybaczę nigdy, świnia jak kangur Giertych!!!!!!!!

  1. Przecież stonoga jest niebinarny – należy mu się azyl w gejowskiej Norwegii, tak jak i innym kryminalistom dyskryminowanym przez Kodeks Karny.
    PS. Niech już ten Stonoga zostanie w Norwegii – po co szumowiny ściągać do Polski.

  2. Po tym jak Stonoga wsparł strajk „kobiet” Lempartowej, wsparł też ataki i dewastowanie kościołów oraz zabytków, stał się on dla mnie NIKIM!!!!! Dla mnie to już jest POwiec z krwi i kości! Jeszcze dwa miesiące temu tego człowiek broniłem, dziś dla mnie jest on śmiertelnym wrogiem jak cała elita PO-Lewica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. nczas cenzuruje forum, ot „wolność „. Przykład: porównanie do Hitlera a propos aborcji dwa tygodnie temu. Wszystko wycięte. Cenzura i „wolność” idą razem. Wolność w kościele i u płaskoziemców. Kruchtofederacji życzymy stanowcze NIE.

Comments are closed.