„To był widok grozy”. Co najmniej cztery ofiary zamachu w Niemczech. Luksusowy samochód wjechał w ludzi

PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com
PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com

Co najmniej cztery ofiary śmiertelne wydarzeń na deptaku w Trewirze na zachodzie Niemiec, gdzie samochód wjechał w ludzi. „To był widok grozy” – mówił burmistrz Trewiru Wolfram Leibe.

„Jest kilka osób zabitych i wiele poważnie rannych” – powiedział rzecznik policji w Trewirze, Karl-Peter Jochem po tym, gdy 51-letni kierowca wjechał w ludzi na deptaku w Trewirze, zabijając przynajmniej dwie osoby i raniąc kilkanaście.

Po południu policja nie chciała udzielić więcej informacji na temat płci i wieku zabitych i rannych. „Nie możemy jeszcze powiedzieć o motywacji, musimy najpierw zapytać aresztowanego, co jest trudne” – oświadczył rzecznik policji, cytowany przez dziennik „Bild”.

Burmistrz Trewiru Wolfram Leibe był wyraźnie wstrząśnięty podczas konferencji prasowej. Powiedział: „Po prostu przeszedłem przez centrum miasta i to było po prostu straszne. To był widok grozy. I stał tam trampek … dziewczynka nie żyje”.

4 KOMENTARZE

  1. „To był widok grozy” – Prawdziwa groza to was dopiero czeka, kochani Niemcy. To są na razie ćwiczenia.

  2. „Nie możemy jeszcze powiedzieć o motywacji, musimy najpierw zapytać aresztowanego, co jest trudne” – Czyżby stara, narodowo-socjalistyczna szkoła przesłuchań odeszła już w zapomnienie?

    • Trudne to znaczy że aresztowany nie posługuje się językiem lokalnym, albo odmawia odpowiedzi.
      Terroryzm Covid ma swoje konsekwencje – ludzie tracą wszystko i mogą wybuchnąć.

Comments are closed.