Kanadyjski lekarz krytykował lockdown i obostrzenia. Teraz grożą mu śmiercią i cenzurują [WIDEO]

Dr Roger Hodkinson. / foto: YouTube
Prenumerata NCZ! z prezentem

Dr Roger Hodkinson, który dobitnie skrytykował politykę lockdownu wobec koronawirusa i nazywał tzw. pandemię „największym oszustwem, jakie kiedykolwiek popełniono”, teraz jest cenzurowany przez AFP i dostaje groźby śmierci.

Dr Roger Hodkinson przez wiele lat był prezesem firmy, która obecnie zajmuje się produkcją testów na koronawirusa. Jest specjalistą w zakresie patologii, w tym wirusologii, kształcił się na Uniwersytecie Cambridge. Kiedy jednak skrytykował lockdown, a także stosowanie masek, jego wypowiedzi zostały oznaczone jako „fake-news”, a sam Hodkinson twierdzi, iż dostaje groźby śmierci.

Wypowiedzi dr Hodkinsona

Wypowiedzi, które wzbudziły kontrowersje i zostały oznaczone jako „fake-news” padły podczas dyskusji z udziałem Komitetu ds. Usług Publicznych. – Istnieje całkowicie bezpodstawna histeria publiczna napędzana przez media i polityków. To skandaliczne, jest to największe oszustwo, jakie kiedykolwiek popełniono na niczego nie podejrzewającym społeczeństwie – mówił.

Dr Hodkinson uważa, że lockdown i obostrzenia są bez sensu, skrytykował także stosowanie zasad D-D-M, czyli dezynfekcja, dystans, maseczki. Podkreślał m.in., że maseczki są przez większość czasu noszone nieprawidłowo i wówczas nie zapewniają ochrony. Krytykował on również powszechne stosowanie testów, które nawet jeśli dają wynik pozytywny nie oznaczają – w jego ocenie – infekcji klinicznej.

Jestem absolutnie oburzony, że to osiągnęło ten poziom, to jutro powinno się to skończyć – powiedział dr Hodkinson. Ekspert z pewnością nie spodziewał się jednak takiej reakcji, zarówno ze strony cenzorów, jak i wiadomości, które otrzymuje.

Rzekoma weryfikacja informacji

Do wypowiedzi Hodkinsona odnieśli się cenzorzy z AFP. – Kanadyjski lekarz fałszywie twierdzi, że „Covid-19 to największe oszustwo” – artykuł o tej treści ukazał się na polskiej stronie sprawdzam.afp.com. Dlaczego jego wypowiedź oceniono jako fałszywą?

Między innymi dlatego, że „twierdzenia Hodkinsona spotkały się z krytyką medyków i kanadyjskiej opieki zdrowotnej”, jak widać zdaniem AFP wystarczy krytyka medyków i, w tym przypadku rzecznika ministerstwa zdrowia, by zarzucić komuś kłamstwo.

– Opisywanie ograniczeń spowodowanych pandemią jako „bezsensownych” jest również fałszywe – czytamy na stronie AFP. Jest to wprost cenzura opinii lekarza o bezsensowności ograniczeń, poprzez powołanie się na analizę skompromitowanego magazynu „The Lancet” oraz zalecenia WHO.

AFP w swej analizie słów Hodkinsona, poddało w wątpliwość wiele twierdzeń, których on użył, głównie powołując się na pojedyncze badania i opinie ekspertów, którzy z Hodkinsonem się nie zgadzają.

„Nie wiecie, z kim zadzieracie”

Reakcja mediów i próby cenzurowania go, przez tzw. „weryfikatorów informacji”, doprowadził do tego, iż Hodkinson otrzymuje groźby śmierci. Odniósł się także do artykułu, który oryginalnie ukazał się na stronie AFP Canada, którego autorzy – jak mówi – „wprost przyznali, że chcą mnie „zdemaskować””.

Śpię dobrze, te wszystkie groźby śmierci są zgubne, to mnie nie powstrzyma, to oczywiste (…) bardziej niepokojący od gróźb śmierci są moi koledzy z Uniwersytetu, którzy mnie atakują za mówienie rzeczy (…) które im się nie podobają i którzy użyją wszystkich dostępnych środków, by mnie uciszyć – mówi Hodkinson.

Przegracie, bo nie wiecie, z kim zadzieracie – podkreślił dr Hodkinson.

5 KOMENTARZE

  1. Na niektórych speców, w tym Hodkinsona, jest rodzaju zapisu: ich wypowiedzi są b. intensywnie cenzurowane przez „czekistów”, nie tylko AFP. Istny amok. Może dlatego, że Hodkinson „był prezesem firmy, która obecnie zajmuje się produkcją testów na koronawirusa”? Analizujcie. Cenzurują też apel Kennedy’ego jr. by nie zgadzać się na szczepionki mRNA.

  2. Cenzurują lekarzy, lekarstwa, wszystko po to aby twierdzić że szczepionka eksperymentalna jest jedynym ratunkiem dla ludzkości. Oni mają plan redukcji populacji ludzkości poniżej 500 milionów.

Comments are closed.