Koncert bożonarodzeniowy odbędzie się w katedrze Notre Dame

Odbudowa katedry Notre Dame. Rozpocznie się w 2021 r. Foto: Pixabay
Odbudowa katedry Notre Dame. Foto: Pixabay
REKLAMA

Bez udziału publiczności, ale zawsze… W spalonej katedrze Notre Dame w Paryżu odbędzie się koncert muzyczny w Boże Narodzenie. Ma być transmitowany przez katolicką TV KTO i kanał publiczny France 2.

Notre-Dame wraca do życia po pożarze z 15 kwietnia 2019 r. Katedra paryska będzie gościć w Wigilię ponownie koncert, który jest we Francji ważnym wydarzeniem. Poinformował o tym Arcybiskup Paryża ks. Michel Aupetit w komunikacie prasowym przekazanym przez Le Figaro.

Koncert reżyseruje Henri Chalet. Wezmą w nim udział chórzyści, grający na organach (instrument wynajęto na tą okazję) Yves Castagnet, a także soliści Julie Fuchs (sopran) i Gautier Capuçon.

REKLAMA

To trzecie wydarzenie organizowane w zgliszczach remontowanej katedry. Po raz pierwszy jeszcze 15 czerwca 2019 roku, arcybiskup Paryża odprawił mszę przed około trzydziestoma osobami zgromadzonymi w kaplicy Matki Boskiej. Okazało się jednak, że zanieczyszczenie terenu ołowiem przekracza normy i już więcej mszy nie organizowano.

Jeszcze tylko 10 kwietnia arcybiskup Aupetit prowadził tu medytacje z okazji Wielkiego Piątku, a kilka sonat Bacha wykonał wówczas skrzypek Renaud Capuçon. Aktorzy Philippe Torreton i Judith Chemla czytali wówczas teksty Paula Claudela, Francisa Jammesa i Matki Teresy.

Źródło: VA

REKLAMA