Niedzielski obiecuje Polakom marchewkę: „Pakiet udogodnień dla zaszczepionych”

Minister zdrowia Adam Niedzielski jest zwolennikiem nazistowskich rozwiązań. Chce segregować ludzi i nadawać im różne prawa w zależności czy się zaszczepia, czy nie. (Zdj. PAP/Radek Pietruszka)
Minister zdrowia Adam Niedzielski jest zwolennikiem nazistowskich rozwiązań. Chce segregować ludzi i nadawać im różne prawa w zależności czy się zaszczepia, czy nie. (Zdj. PAP/Radek Pietruszka)

Minister Zdrowia Adam Niedzielski oświadczył, że rząd chce wyszczepić co najmniej 50 proc. Polaków. Jak dodał, premier Morawiecki oczekuje jednak wyniku na poziomie powyżej 70-80 proc. Szef resortu zdrowia mówił także o „pakiecie udogodnień dla zaszczepionych”.

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski mówił o „ambitnych celach” rządu dotyczących wyszczepienia Polaków.

– Mamy nadzieję, że będziemy przekraczali próg 50-60 proc. zaszczepionej populacji, ale cele, które stawiamy, są bardziej ambitne. Premier Mateusz Morawiecki stawia nam cel, żebyśmy zaszczepili powyżej 70-80 proc. populacji i do tego będziemy dążyli – oświadczył Niedzielski.

Padło jednak pytanie, o to jak duży procent populacji powinien zostać zaszczepiony, żebyśmy w określonym czasie pokonali domniemaną pandemię.

– Tutaj trudno jest mówić o konkretnym poziomie, konkretnym progu minimalnym zaszczepienia, który będzie gwarantował, że zapomnimy zupełnie o koronawirusie, że epidemia odejdzie w niepamięć – przyznał.

Szef resortu zdrowia ujawnił, że rząd będzie stosował metodę kija i marchewki.

– Na pewno wszystkie nasze wysiłki, które będziemy realizować – w kampanii komunikacyjnej, ale nie tylko, bo planujemy też rozwiązanie takie, że chcemy zaproponować pewien pakiet udogodnień dla tych osób, które się zaszczepią – to w tej sytuacji mamy nadzieję, że na pewno będziemy przekraczali próg 50-60 proc. zaszczepionej populacji, co byłoby już ogromnym sukcesem – stwierdził.

Podkreślił jednak, że cele są „bardziej ambitne”, a rząd będzie dążył do – jak raczył to nazwać były już szef GIS – wygenerowania emocjonalnego zapotrzebowania na szczepionkę – na poziomie wyznaczonym przez premiera.

Źródła: PAP/nczas.com

43 KOMENTARZE

  1. WHO już zapowiedziało, że po wyszczepieniu konieczne będą dalej obostrzenia. Sama szczepionka nie zawiera wirusa, ale mRNA (informacyjny RNA lub mRNA to kwas rybonukleinowy, który przenosi kod genetyczny DNA) więc to nie jest szczepionka.

Comments are closed.