Towarzysz Morawiecki ogłosił, kiedy rozpocznie się wyszczepianie Polaków. „Dziś do zwycięstwa przybliżają nas ci, którzy noszą maseczki, zachowują dystans i dezynfekują ręce” [VIDEO]

Premier Mateusz Morawiecki chce by Unia ingerowała w wewnętrzne sprawy Białorusi . / foto: PAP
Premier Mateusz Morawiecki/ foto: PAP

Na profilach społecznościowych premiera ukazał się krótki materiał wideo. Mateusz Morawiecki zdradził w nim, kiedy rozpocznie się wyszczepianie Polaków. Oświadczył też, że do tego momentu musimy „stosować się do zasad pandemicznych”.

– Szczepienia przeciw koronawirusowi rozpoczną się pewnie od lutego, może od marca; będą przeprowadzane m.in. w szpitalach rezerwowych – oświadczył Morawiecki.

– Pamiętajmy, że przeciwnik, z którym walczymy jest zwodniczy i groźny, nasze przewidywania związane ze spadkiem zachorowań po wprowadzeniu zasad bezpieczeństwa sprawdzają się, ale pandemia na pewno nie powiedziała ostatniego słowa – mówił w swoim stylu szef rządu.

– Pozostaje wolna blisko połowa łóżek covidowych oraz 1/3 respiratorów. Szpitale rezerwowe przygotowujemy na wypadek pogorszenia się sytuacji epidemicznej, ale ich znaczenie będzie ogromne, kiedy na początku przyszłego roku rozpoczniemy szczepienia przeciw COVID-19. Pewnie od lutego, może od marca, ale mam nadzieję, że jak najwcześniej. To zależy od tego, jak szybko Europejska Agencja Leków będzie w stanie zatwierdzić szczepionki – twierdził Morawiecki.

Jak dodał, powszechne punkty szczepień mają być organizowane m.in. w szpitalach rezerwowych. Poza tym sieć takich punktów ma być organizowana „wszędzie, w polskich gminach w całej Polsce”.

– Dziś do zwycięstwa przybliżają nas ci, którzy noszą maseczki, zachowują dystans i dezynfekują ręce. Nasza taktyka przeciwko koronawirusowi musi być konsekwentna (…) DDM to najlepszy lek, dopóki nie jesteśmy zaszczepieni – mówił stylem nawiązującym do czasów słusznie minionych Morawiecki.

Minister zdrowia Adam Niedzielski ujawnił, że rząd szykuje dla Polaków marchewkę w postaci „pakietu udogodnień dla zaszczepionych”. Na razie nie wiadomo, co dokładnie się w nim kryje. Szef resortu oświadczył jednak, że władza będzie dążyć do wyznaczonego przez Morawieckiego poziomu wyszczepienia – ponad 70-80 proc. Polaków.

Źródła: Facebook/nczas.com

21 KOMENTARZE

 1. Błazen. A jeszcze więksi ci co jeszcze patrzą w pajaca jak w obrazek. Każdy normalny policjant powinien go natychmiast zamknąć ew. zrobić co trzeba przy próbie ucieczki.

 2. pajac pinokio się zaszczepi witaminą a nam da witaminę w postaci marchewki a sam synu kury sobie tą marchewkę zjedz !!!

 3. 5-15% Polaków szczepi się na grypę. Ilu zaszczepi się na Covid? I jak daleko posunie się władza żeby dobić do obiecanych 70%? Lotne patrole będą nocą wyłapywać?

  • Polska jest w stanie likwidacji Panie „Bolek W”. Od 1989 roku proces ten bardzo przyspieszył do tego stopnia, że ogłupiałe Polactwo nie może się zorientować co się dzieje…
   Jednolitego Narodu Polskiego już nie ma…

 4. „Idiota ach idiota się po ekranie miota
  On chętnie się obnaży, bo tylko o tym marzy
  I wszystkie nasze gwiazdy, chcą zaznać takiej jazdy
  Od morza, aż po Turnie…
  Publicznie chcą być durniem”
  Tak mi się przypomniało :)

 5. Co dzień przypominajcie co ten anty polski łajdak mówił u Sowy, terasz dołożył ludobójstwo przez niesprawdzone szczepionki mogące zmienić DNA ludziom. Niech da przykład z całą rodziną i ją zaszczepi począwszy od mamusi, żony i sibie.

 6. Ja bym się jeszcze upewnił, czy aby na pewno, zaszczepili się już wszyscy pracownicy i szefowie firm które wyprodukowały szczepionki.

 7. „DDM to najlepszy lek, dopóki nie jesteśmy zaszczepieni…” Rozumiem, że: dystans, dezynfekcja, maski? W jakim wykazie leków są ujęte te 3 „lekarstwa”? Od kiedy to szczepionka jest lekiem i od kiedy leczy się chorobę szczepieniami a nie lekarstwami (jakieś dowody specjalistów i na bezpieczeństwo szczepionek?) Odpowiedział już rząd i prezydent na apel lekarzy i naukowców, którzy ostrzegają przed szczepieniami na COVID-19 w liście otwartym?

Comments are closed.