Nie żyje Janusz Sanocki – były poseł K’15. Był zakażony koronawirusem – do końca twierdził, że walka z Covid jest „manipulacją na pokaz”

Janusz Sanocki jako poseł.
Janusz Sanocki jako poseł. (Fot. PAP)

W szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu zmarł Janusz Sanocki – poinformował portal Nowiny Nyskie. Były poseł Kukiz’15 był zakażony koronawirusem.

„Dopadł mnie covid i z ciężkim zapaleniem płuc leżę w szpitalu w Opolu. zostałem przyjęty w czwartek, trzy dni czekałem na wynik testów. Podtrzymuję wszystkie moje krytyczne uwagi na temat wariackiej i robionej na pokaz rzekomej walki z covidem trzymajcie kciuki, żeby mnie nie pożarło” – pisał na początku choroby Sanocki.

Niedługo potem były poseł zapadł w śpiączkę z powodu pogorszenia stanu zdrowia. „Jest w śpiączce farmakologicznej pod respiratorem” – poinformował 2 grudnia na Facebooku inny były poseł Kukiz’15 Jerzy Jachnik.

Były poseł tak długo jak mógł, krytykował rządową walkę z Covidem. „Czym jest COVID-19? Jest to medialna manipulacja społeczeństwem i doprowadzenie do strachu i paraliżu wszystkich na całym świecie” – pisał.

„Z pozycji pacjenta, który 2 dni z 40 stopniami gorączki, z typowymi objawami jak utrata smaku musiał jeszcze czekać na idiotyczny test, który do terapii do niczego nie jest potrzebny, w pełni podtrzymuję moje zdanie – minister chaotycznymi, robionymi pod publiczkę zarządzeniami tylko wprowadził chaos do służby zdrowia. Bez ministra (…) szpitale przejmowałyby co najmniej 10 proc. więcej pacjentów i niczego nie brakuje. Jestem ciężkim przypadkiem i mam pełną opiekę. Terapia to: tlen, 3 kroplówki w tym dwa antybiotyki i steryd oraz zastrzyk przeciwzakrzepowy w brzuch. To takiej terapii nie można prowadzić w każdym szpitalu? Trzeba było robić bałagan i tworzyć specjalne szpitale itd? Podtrzymuję swoją krytyczną opinię o działaniach ministra. Bo lekarze i personel medyczny jest bardzo dobry” – pisał ze szpitala.

O śmierci byłego posła poinformowały Nowiny Nyskie. Sanocki to były burmistrz Nysy. Posłem został w 2015 roku startując z listy Kukiz’15.

Źródło: Nowiny Nyskie, Polsat News

25 KOMENTARZE

 1. Niech spoczywa w pokoju.
  Choroba jest jest jak najbardziej prawdziwa ale reakcja na nią jest czymś pomiędzy obłąkaniem i sabotażem.

  • gdyby ta choroba istniala, to juz bym na nia zachorowal albo ktos kogo znam. a tu dupa. tylko jakies dziwne „wiesci”. ktos slyszal ze komus noga odpadla bo mial covid itd. brzytwa occama nakazuje wierzyc ze jesli cos wyglada jak grypa, przychodzi wtedy kiedy grypa i zabija jak grypa to jest to grypa.

 2. Szkoda ,że nie leczył się amantadyną w domu. Wyzdrowiałby w 48h .A tak to go wykończyli w szpitalu fałszywą procedurą.

 3. To zmarł na zapalenie płuc z kowidem czy z powodu kowida? Takie pytanie należało postawić, nawet gdyby brak było na nie odpowiedzi, bo lekarze sami nie wiedzą. Gdzie się uczyliście dziennikarstwa nogi stołowe?

 4. kazdy kto pozwoli sie podlaczyc do respiratora juz przegral. respiratory rozrywaja pluca. a przez kroplowke dostaja sie do krwi pecherzyki powietrza ktore wywoluja zakrzepice plucna – powod 70% zgonow na „covid”. czemu ludzie nie wiedza tak podstawowych rzeczy?

 5. Gdyby zamiast czekać na idiotyczny test odpowiednio szybko dostał hydroksychlorochinine lub amantadyne i tlen być może miałby szanse na przeżycie. Wyrazy współczucia dla rodziny. Niech spoczywa w spokoju [‚]

 6. doStal 2 antybiotyki?!a na co??????/antybiotyki zabijaja BAKTERIE a on niby mial WIRUSA? kto go leczy sprzataczka?

  rodzina powinna skarzyc mordercow w bialych fartuchach

 7. To chyba dobrze że nie żyje bo przecież zmarł a ponoć zmarli nie żyją no chyba że pis przyszykuje polske w wersji zombie,dajcie się zaszczepić na coś czego nie ma a wyzdychacie jak się poddacie!!!ja nie kłamie ale ostrzegam!!!

 8. Procedura jak w innych krajach czyli śpiączka farmakologiczna i respirator – i jak w innych krajach efekt taki sam czyli śmierć. Tu jest potrzebny prokurator żeby tych wszystkich pseudo-lekarzy pozamykać dla bezpieczeństwa innych.

 9. Niech spoczywa w spokoju.

  Na konserwatyzm pl czytałem że trzymano go bez leczenia 48h w oczekiwaniu na test. Dopadły go absurdy z którymi walczył…

 10. Na podstawie szeregu wypowiedzi lekarzy włoskich, amerykańskich oraz doświadczeń doktora Włodzimierza Bodnara, aż prosi się w tym przypadku o zadanie szeregu pytań:

  – dlaczego zmarnowano 2 (!) dni stanu bliskiego krytycznemu, gdy pan Poseł oczekiwał na wynik testu?

  – dlaczego użyto respiratora, skoro już na wiosnę 2020 Włosi informowali o braku możliwości przyswajania tlenu przez zniszczone płuca – co prowadziło w każdym przypadku do zgonu pacjenta przez rozerwanie tkanek?
  cd (1z3)

 11. (cd)

  – również amerykańscy lekarze informowali, że użycie respiratora kończy się w 90% zgonem pacjenta, natomiast pozostałe 10% przypadków kończy się trwałym upośledzeniem zdrowia, o różnym stopniu inwalidztwa.

  – w tej sytuacji czy Panu Posłowi przedstawiono do wyboru metodę leczenia amantadyną, czy tylko w robocie był bardzo drogi, ale mało skuteczny remdesivir z USA?

  cd (2z3)

 12. – czy wykonana zostanie autopsja w celu stwierdzenia bezpośredniej przyczyny zgonu, bo informacja podaje również jako chorobę towarzyszącą zapalenie płuc?

  Co do treści niusa, to sądzę, że pan poseł nie „zapadł” w śpiączkę, tylko został w nią wprowadzony (farmakologicznie) przed podłączeniem respiratora. Nie da się „oddychać” w rytm tego urządzenia (tłoczenie powietrza w płuca, nie zasysanie będące naturalnym odruchem płuc człowieka) przy zachowaniu świadomości.

  cd (3z3)

 13. Na koniec szacun dla pana Sanockiego za stałość poglądów. Do końca rozumiał, że osobista tragedia to jedno, a statystyki – to drugie.
  R.I.P.

  • W śpiączce, to rozumienie mu latało koło, wiesz czego!
   Zresztą tobie (t nie T) tylko się wydaje iż nie śnisz!

  • Tu „Jack_Holborn” nie zapomnij, jako zmarły, powiedzieć z czym lub na co zmarłeś.
   Nota bene – przypominam SERDUSZKOM KAPUŚCIANYM o jawnie upośledzonym korzystaniu z języka polskiego : szczepionka na coś, to nie szczepionka przeciw czemuś…

 14. No to jak w US – odzyskują od wyżu demograficznego renty,emerytury,itd. sposobem szpitalnych procedur depopulacji z użyciem RESPIRATORÓW!

 15. Kto myślący idzie do szpitala? Przecież to są umieralnie a nie instytucje zdrowotne. W normalnych warunkach należy tego unikać jak ognia,a obecnie tym bardziej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. Niech tam z góry walczy o sprawiedliwość tu na dole.

Comments are closed.