Szokujące słowa Adama Niedzielskiego. Zapowiada segregację na zaszczepionych i niezaszczepionych [WIDEO]

Adam Niedzielski. / foto: Prt Sc Polsat News
REKLAMA

Mam nadzieję, że szczepionka na koronawirusa będzie dostępna w styczniu, a efekty szczepień pojawią się po 6 tygodniach – powiedział prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19. Tymczasem minister Adam Niedzielski nie kryje, że benefitem za zaszczepienie będzie zdjęcie obostrzeń!

Prof. Horban na konferencji prasowej w piątek wyraził nadzieję, że szczepionki przeciw koronawirusowi będą dostępne w Polsce w styczniu. Przyznał, że „ustalenia ekspertów krajów UE” przewidują, że szczepionki nie zostaną wprowadzone do obiegu „dopóki nie będzie 100 proc. pewności, że spełniają warunki bezpieczeństwa i określone warunki skuteczności”.

Zapewnił też, że „rozwiązaniem problemu” koronawirusa będą szczepienia, a ich efekt ma być „widoczny po sześciu tygodniach” od zastosowania drugiej dawki. Ocenił również, że szczepionka „nie modyfikuje genetyki i jest bezpieczna”.

REKLAMA

Z objawów ubocznych stosowania szczepionek na koronawirusa, które są znane, wymienił: objawy miejscowe podobne do szczepień przeciwgrypowych. „Mówiąc trochę złośliwie – czasami zdarzają się omdlenia na widok strzykawki w ręku pani pielęgniarki” – dodał, odnosząc się do spekulacji medialnych o stosowaniu szczepionek.

Szokujące były słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który odpowiedzi na pytanie dziennikarza stwierdził, że rząd przygotowuje dla zaszczepionych „benefity” w postaci zdjęcia z nich restrykcji, którymi jednak wciąż objęci będą, ci którzy zaszczepić się nie chcą.

W tej chwili analizujemy różne warianty i jak pokażemy państwu tę strategię czy narodowy program szczepień covidowych, to tam elementem będą również takie zachęty, które będą powodowały, że osoby zaszczepione będą mogły nie podlegać obostrzeniom, ale obostrzeniom wybranym. Na tę chwilę nie ma jeszcze decyzji jakie to będą wskazania, także proszę o cierpliwość – powiedział szef resortu zdrowia.

A więc – zgodnie z przewidywaniami niektórych – możemy się spodziewać przymusu pośredniego i powrotu segregacji, tym razem na zaszczepionych i niezaszczepionych – komentuje redaktor nczas.com, Radosław Piwowarczyk.

Źródło: PAP, NCzas.com

REKLAMA