To dopiero pierwszy dzień, a już pojawiło się poważne przeciwwskazanie dla szczepionki Pfizera

Szczepionka przeciwko koronawirusowi na tacy.
Szczepionka przeciwko koronawirusowi podana na tacy. (Fot. PAP/PA)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

We Wtorek rano zaczęły się w Wielkiej Brytanii szczepienia przeciwko koronawirusowi. Pacjentom podawany jest preparat firmy Pfizer/BionTech. Już w środę pojawiły się w prasie informacje o możliwych reakcjach alergicznych spowodowanych szczepionką.

Narodowy Urząd Kontroli Leków (MHRA) odradza podawanie szczepionki Pfizer osobom, u których w przeszłości występowały „znaczące” reakcje alergiczne. Po pierwszym dniu szczepień w Wielkiej Brytanii okazało się, że u dwóch spośród stu zaszczepionych osób wystąpiły reakcje alergiczne.

„Podobnie jak w przypadku nowych szczepionek, MHRA zalecił jako środek zapobiegawczy, aby osoby, u których w przeszłości wystąpiły znaczące reakcje alergiczne, nie otrzymywały tego szczepienia po tym, jak dwie osoby, u których w przeszłości wystąpiły znaczące reakcje alergiczne, zareagowały wczoraj negatywnie. Obydwie osoby wracają do zdrowia” – powiedział profesor Stephen Powis, National Medical Director of the National Health System (NHS) w Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania wprowadziła specjalne przepisy zrzucające z koncernu Pfizer odpowiedzialność za skutki uboczne szczepionki, a samą akcję rozpoczęto jeszcze przed decyzją Europejskiej Agencji Leków, opierając się na pozwoleniu dopuszczenia do obrotu w nagłych przypadkach.

Źródło: m.pl.investing.com/

10 KOMENTARZE

  1. dobrze, że to Anglicy rzucili się pierwsi na szczepionkę jak szczerbaty na suchary – albo – nie przymierzając, jak Himilsbach na angielski – a nie my – mimo starań Szmateusza – i oni z nią zostaną jak ten Himilsbach – a zanim dotrze do nas, to na świecie będzie taka panika – że trzeba będzie odwołać całą tę grandę – a może nawet ludzie zaczną wyłapywać covid-terrorystów…

    • Masz prawo „Prawda” do poszukiwania odpowiedzi w kwestii przypowiastki „Wolnoć Tomku w swoim domku”…

  2. Ja chcę się wypisać z takiej służby zdrowia, która leczy ludzi telefonem, zmusza do robienia rzeczy które nie są dobre dla mojego zdrowia, okłamuje ludzi żeby wepchnąć im jakiś specyfik i napełnić kabzy firmom farmaceutycznym i biznesmenom. Chcę moje pieniądze(podatki) dać lekarzom i przychodniom którzy są uczciwi, do których można mieć zaufanie, którzy wykonują swój zawód zgodnie z przysięgą Hipokratesa.

  3. rząd Wielkiej Brytanii spodziewa się powodzi obrażeń wywołanych szczepionką COVID-19 i skutków ubocznych.
    Na stronie TED poświęconej zamówieniom publicznym w UE w dniu 19/10/2020 opublikowane zostało ogłoszenie.

  4. MHRA (Agencja Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej Londyn, Wielka Brytania) pilnie poszukuje oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji (AI) do przetwarzania spodziewanych dużych ilości niepożądanych reakcji lekowych (ADR) szczepionki Covid-19 i upewnienia się, że żadne szczegóły z tekstu reakcji ADRs nie zostaną pominięte.

Comments are closed.