„Prezent” od natury na Boże Narodzenie? Wielka asteroida pędzi w kierunku Ziemi

Asteroida w przestrzeni kosmicznej - zdj. ilustracyjne / Fot. Bryan Goff/Unsplash
Asteroida w przestrzeni kosmicznej - zdj. ilustracyjne / Fot. Bryan Goff/Unsplash

Wielka asteroida, o rozmiarach warszawskiego Pałacu Kultury, pędzi w kierunku Ziemi. Naukowcy przewidują, że najbliżej naszej planety znajdzie się w Boże Narodzenie. Uderzy?

NASA poinformowała, że asteroida Apollo leci z prędkością niemal 36 tys. km/h. Eksperci wskazują, że stwarza minimalne zagrożenie dla Ziemi, ale zawsze istnieje ryzyko, że zmieni swoją trajektorię lotu i trafi prosto w naszą planetę.

Asteroida Apollo ma średnicę od 80 do 220 metrów. Swoimi rozmiarami przypomina Pałac Kultury w Warszawie.

NASA przewiduje, że wielki kamień przeleci w pobliżu Ziemi w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.

Jakie zniszczenia mogłaby wywołać, gdyby jakimś cudem trafiła w Ziemię? To zależy od tego, na ile kamień spaliłby się w atmosferze.

Takie zdarzenie miało miejsce w 2013 roku w obwodzie czelabińskim w azjatyckiej części Rosji. 15 lutego spadł tam meteoryt, w wyniku czego rannych zostało ok. 1500 osób. Obrażenia spowodowane były głównie przez fragmenty rozbitych szyb z bloków i domów. Sam meteoryt uderzył w jezioro Czebarkul.

15 KOMENTARZE

  1. Wszystko dzieje się za wiedzą i zgodą Boga. Z woli Boga.
    Huragany, tsunami, trzęsienia ziemi, pioruny, wybuchy wulkanów, pandemnie śmiertelnych chorób to wyraz woli Boga, który jako wszechmocny i wszechwiedzący w jednej sekundzie mógłby zatrzymać te zjawiska lub nie dopuścić do ich powstania. Jeśli tego nie czyni, to znaczy, że tego chce.

  2. To coś na zdjęciu ilustracyjnym na pewno nie jest asteroidą.Was to trzyma jeszcze od wczoraj,czy może już z samego rana daliście w palnik?

  3. Takich mamy innowacyjnych schwabów, gatesów, sorosów, że radzą sobie z przerywaniem DNA człowieka i budowaniem cyborgów, a nie potrafią poradzić sobie z asteroidą. Mam nadzieje, że to w nich pierdyknie.

Comments are closed.