Cyberpunk 2077 okazał się hitem. CD Projekt S.A. wydała komunikat. Koszty zwróciły się już na starcie

Cyberpunk 2077. Foto: YouTube
Cyberpunk 2077. Foto: YouTube

W nocy w Cyberpunk 2077 grało jednocześnie 1,003 mln osób na Steamie. To rekord jeśli chodzi o gry jednoosobowe na tej platformie. Krytycy ujadają, niektórzy gracze narzekają na błędy, ale gra stała się prawdziwym hitem.

Gdy gra już wyszła, to recenzenci, szczególnie ci nadwrażliwi jeśli chodzi o poprawność polityczną, zaczęli skomleć. Gra im się nie podoba, bo prawa transseksualistów, kobiet, jenotów itd. itp.

Gracze narzekali także na błędy, które pojawiały się niektórych konfiguracjach komputerów PC. Twórcy szybko zapowiedzieli aktualizacje mające wyeliminować pojawiąjce się bugi.

Z początku te głosy krytyki przełożył się na spadki na giełdzie. Po godzinie 13:00 jedna akcja kosztowała już tylko 358 złotych. To oznaczało spadek względem zamknięcia środowej sesji o około 9,5 proc.

– Tak dużej przeceny w skali jednego dnia nie obserwowaliśmy od 12 marca (panika giełdowa związana z koronawirusem) – podkreśla portal money.pl.

Gorzej było tylko w 2015 roku podczas premiery Wiedźmina 3 – wówczas akcje spadały nawet o 11 proc.

Tak, czy inaczej, gra okazała się hitem na skalę światową, a twórcy na pewno na niej zarobią. Przypominają, że w przedsprzedaży złożono ponad 8 mln zamówień.

Opublikowali też raport pokazujący, że gra zwróciła się już na starcie.

„Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) informuje, że szacowana wartość należności licencyjnych Spółki z tytułu zrealizowanej sprzedaży przedpremierowej gry Cyberpunk 2077 we wszystkich kanałach cyfrowych przewyższyła łączną sumę:

– całkowitych nakładów na wyprodukowanie gry oraz
– kosztów marketingu i promocji gry ponoszonych przez Spółkę – zarówno dotychczasowych jak i planowanych do końca 2020 roku.

Zarząd Spółki zdecydował o podaniu w/w informacji do wiadomości publicznej w formie raportu bieżącego w związku z potencjalnym znaczeniem tej informacji dla decyzji inwestycyjnych inwestorów.”

A przed nami święta i prezenty. Wygląda na to, że Cyberpunk2077 pobije wszystkie rekordy sprzedażowe.

Źródło: money.pl, PAP, NCzas.com

7 KOMENTARZE

 1. Cena akcji spadła w ciągu kilku dni z 460 do 320zł i leci dalej jeszcze szybciej, więc wiadomo że próbują się ratować. Prawdziwymi wygranymi są ci którzy wiedzieli na czym to stoi i w porę zaszortowali.

  • Może jestem naiwnym optymistą… ale produkt jest iście rewolucyjny… moim zdaniem szybko się odbiją i lekko przekroczą 500

 2. Ta gra jest gigantycznie przereklamowana. GTA 5 z 2013 roku ma kilka razy lepszą grafikę od gry wydanej w 2020 xDDDD Komedia. Fabuła przeciętna!!!!!! Na szczęście wstrzymałem się z zakupem, czekam na GTA 6 :)

  • To bardzo ciekawe, że krzyczysz o gorszej grafice zwłaszcza, że sam nie grałeś, a większość graczy twierdzi że wygląda ładniej niż redzi to obiecali. No chyba że gra się na tosterze czy konsoli starej generacji. Wtedy zostaje płacz i zgrzytanie zębów.

  • Hehe sam gram teraz w CP2077 i napisze tak. Jak grasz na konsoli lub na starym pc to fakt grafa jest średnia ale jak masz możliwość uruchomienia RTX to GTA V się chowa. Ja jestem zachwycony bo historia jaką ta gra opowiada i w jaki sposób jest na takim poziomie że ponownie GTA V się może schować.

   Ta gra nie jest przereklamowana. Ona naprawdę wyznacza nowe standardy. Sam jak usłyszałem hejt to miałem wątpliwości czy im się udało. Ale to co już zobaczyłem rozwiało moje wątpliwości.

 3. Akcje spadają bo tak działają spekulacje, ludzie panikują i sprzedają, nawet Redzi na samym początku sprzedali 20% i pewnie będą czekać do spadku krytycznego a później odkupią się za bezcen.

Comments are closed.