Prace nad szczepionką przerwane. U testowanych doszło do powstania antyciał AIDS

Wyszczepianie.
Szczepienia - zdj. ilustracyjne. Źródło: pixabay

W związku z tym, że u pacjentów, którzy uczestniczyli w pierwszej fazie badań nad szczepionką opracowaną przez Uniwersytet Queenslandu, doszło do powstania antyciał AIDS, program nie będzie kontynuowany – poinformował minister zdrowia Australii Greg Hunt.

W pracach nad szczepionką wykorzystano śladową ilość białek zawartych w genomie wirusa HIV, co skutkowało wytworzeniem się w organizmie antyciał AIDS.

„Mimo że szczepionka przeciwko Covid-19 była bardzo obiecująca, a ryzyko zakażenia HIV tą drogą praktycznie nie istnieje, zdecydowaliśmy się zamknąć ten projekt ze względu na ryzyko utraty zaufania ludności wobec krajowego programu szczepień” – podkreślił sekretarz stanu w ministerstwa zdrowia Australii Brendan Murphy.

Obawa, że wytworzenie antyciał AIDS mogłoby prowadzić do zakażenia HIV nie znajduje potwierdzenia w faktach, ale nie możemy ryzykować – oświadczył ze swej strony premier Australii Scott Morrison.

Szef rządu poinformował w piątek, że rząd wycofuje się z planów zakupu kilku milionów szczepionek opracowanych przez specjalistów z Uniwersytetu Queenslandu i zamiast nich zakupi szczepionki koncernów AstraZeneca i Novax.

„Szczepionka opracowana na Uniwersytecie Queenslandu nie będzie mieć kontynuacji zgodnie z zaleceniami naukowców i nie stanowi od chwili obecnej elementu kampanii szczepień ochronnych w Australii” – zadeklarował szef australijskiego rządu.

Prof. Paul Young, który brał udział w pracach zespołu z Queensland nad nową szczepionką, oświadczył podczas konferencji prasowej, że śladowa obecność białek HIV jest „całkowicie niegroźna” i nie niesie zagrożenia dla osób uczestniczących w testowaniu wydajności szczepionki.

Australia jest krajem o stosunkowo niewielkiej liczbie zakażeń i zgonów wywołanych Covid-19.

Od wybuchu epidemii w tym 25-milionowym kraju odnotowano 28 tys. zakażeń i blisko 900 zgonów.

Premier Morrison zapewnił w piątek, że niezależnie od zawieszenia prac nad szczepionką z Queensland, ogólnokrajowa kampania szczepień rozpocznie się zgodnie z planem w marcu 2021 r.

Źródło: PAP

14 KOMENTARZE

 1. I teraz ci seropozytywni będą do końca życia stygmatyzowani, albowiem seropozytywność oznacza medyczną dyskryminację, poniekąd słuszną.

 2. Nie jest możliwe wychodowanie wirusa i odfiltrowanie wszystkich innych wychodowanych przy okazji.
  Dlatego w tych eksperymentalnych szczepionkach nawet nie ma wirusa – ale mRNA (informacyjny RNA lub mRNA to kwas rybonukleinowy, który przenosi kod genetyczny DNA).
  Ludzie myślą że to jest szczepionka.

 3. Szwajcarzy odrzucili tą podejrzaną substancję też! A w kraju Polaków to coś będzie promował nawet sam pan, który zajmuje najwyższe miejsce w kraju Polaków, wraz z profesorami, którzy nie wiem co mają wspólnego z Polakami, oprócz pracy nad Polakami?…

 4. Czy ktoś pamieta, że noblista w dziedzinie medycyny prof. Luc Monatgnier sugerował, że koronawirus z Wuhan został stworzony przez przez chińskich specjalistów, którzy wykorzystali część materiału genetycznego wirusa HIV. Na wiosnę była to głośna sprawa.

 5. @vega-czyli może być tak, że szczepionka na koronavir.=powstanie antyciał hiv=aids??? i dlatego zakupili tyle tego leku na aids-remdesiverrou… ? jak to pisze Michalkiewicz,łarczik prosto otkryvaetsa. Panowie, do kościoła, pomodlić się, przeczytać ,,obowiązki stanu”. Bóg nam w tej walce jest wielce potrzebny, bo siły ziemskie są na korzyść szatańskiej elitki.

 6. Zastanawia mnie jeden fakt. Skoro nie ma skutecznej szczepionki (na mutującego) wirusa zwykłej grypy – to jak stworzono szczepionkę na znacznie szybciej mutującego covid-a?
  W świetle publikacji widać, że uodparnia się organizm „na wszystko” (m in HIV).
  Kiedyś (za komuny), mieszkańcy zadymionego Śląska, mieli największą wydolność płucną – tylko żyli – troszkę krócej.

Comments are closed.