Argentyna zalegalizowała aborcję na żądanie. Kobieta może zabić dziecko do 14 tygodnia ciąży

Foto: print screen z YouTube/Twój Nemezis
Foto: print screen z YouTube/Twój Nemezis

Kongres Argentyny zatwierdził szokujący projekt dot. aborcji. Kobiety będą mogły zabijać dzieci do 14 tygodnia ciąży.

Izba Deputowanych zatwierdził rządowy projekt legalizujący aborcję na żądanie. Argentyna zszokowała swoim głosowaniem cały świat.

Ustawa przeszła stosunkiem głosów 131 „za” przy 117 przeciw. Po wejściu w życie nowego prawa kobiety będą mogły dokonać aborcji aż do14 tygodnia ciąży.

Ustawę może zatrzymać już tylko Senat. Tam różnica między zwolennikami a przeciwnikami legalizacji aborcji na żądanie jest jeszcze mniejsza.

Gdy Kongres debatował i głosował, przed parlamentem zbierali się przeciwnicy i zwolennicy liberalizacji aborcji.

Jesteśmy przekonani, że to (prawo) daje odpowiedź na pilny i strukturalny problem publicznego systemu ochrony zdrowia – powiedziała otwierając debatę w Izbie Deputowanych Elizabeth Gomez Alcorta, minister ds. kobiet, płci i różnorodności.

Było to już drugie podejście do legalizacji aborcji na życzenie. W 2018 roku ówczesny parlament odrzucił projekt liberalizujący przepisy aborcyjne.

Dotychczas Argentyna była jednym z państw, gdzie aborcja była możliwa jedynie w bardzo wyjątkowych okolicznościach. Kobieta mogła dokonać aborcji jedynie w przypadku poważnego zagrożenia dla życia lub w sytuacji, gdy dziecko pochodzi z gwałtu.

Źródło: Rzeczpospolita

3 KOMENTARZE

  1. Oj ciemnogrodzie, juz nas wszyscy przebili a w Polsce dalej stare dziady, kieckowi i baby po menopauzie wydaja rozkaz rodzic jak leci. Nawet zlepka komorek nie wolno usunac, bo sie nagle im majaczy, ze to dziecko jest. Dziecko to bedzie jak sie urodzi.

Comments are closed.