Antoine Griezmann zrywa współpracę z Huawei. Co na to Robert Lewandowski? [VIDEO]

Huawei. fot. Twitter
Huawei. fot. Twitter

Gwiazda francuskiej piłki nożnej Antoine Griezmann zerwał współpracę z Huawei. Powodem jest śledztwo ws. prześladowania muzułmańskiej mniejszości w Chinach.

Francuski piłkarz Antoine Griezmann ogłosił, że kończy współpracę z Huawei. Piłkarz, który tak jak Robert Lewandowski, był twarzą Huawei, zareagował w ten sposób na śledztwo IPVM i „Washington Post” w sprawie Ujgurów.

Według dziennikarzy Huawei wspiera technologicznie chiński reżim. Chodzi prace nad systemem rozpoznawania twarzy, który ma służyć do monitorowania i śledzenia Ujgurów.

To ok. 10-milionowa muzułmańska mniejszość etniczna pochodzenia tureckiego. Mieszkają głównie w Xinjiang.

Dziennikarze ujawnili m.in. tajny dokument zaszyty na europejskiej stronie internetowej Huawei, który zawierał wyniki testu „podstawowych funkcji”. Jedną z nich nazwano „ostrzeżenie ujgurskie”.

W reakcji na publikację Antoine Griezmann napisał: – Mając na uwadze silne podejrzenia, jakoby firma Huawei przyczyniłaby się do rozwoju „alertu ujgurskiego” poprzez oprogramowanie do rozpoznawania twarzy, ogłaszam, że natychmiast kończę współpracę łączącą mnie z tą firmą.

Francuz poprosił też Huawei o złożenie wyjaśnień w tej sprawie.

– Huawei CBG żałuje decyzji Antoine’a Griezmanna o zakończeniu partnerstwa. Szanujemy jego decyzję i traktujemy tę sytuację bardzo poważnie. Wyjaśniamy, że Huawei nie tworzy algorytmów ani aplikacji rozpoznawania twarzy w kontekście grup etnicznych. Huawei tworzy technologie ogólnego przeznaczenia z dziedziny sztucznej inteligencji, oparte o międzynarodowe standardy. Huawei nie jest zaangażowany w tworzenie warstwy aplikacyjnej, która definiuje sposób, w jaki technologia jest wykorzystywana. Nasze produkty i rozwiązania są zgodne ze standardami branżowymi i wymogami prawnymi. Huawei w pełni przestrzega wytycznych Organizacji Narodów Zjednoczonych na temat biznesu i praw człowieka i działa zgodnie z prawem obowiązującym w 170 krajach, w których prowadzi działalność – oświadczyła chińska firma.

Źródło: Wirtualne Media

6 KOMENTARZE

  1. „oswiadczam ze firma i.g. farben nie jest zaangażowana w tworzenie warstwy aplikacyjnej, która definiuje sposób, w jaki technologia cyklon b jest wykorzystywana. i.g. farben nie tworzy proszkow ani gazow w kontekście grup etnicznych”. takie skojarzenie.

  2. Jednym zdaniem Griezmann ma za dużo pieniędzy i właśnie znalazł pretekst,żeby dorobić
    ideę w stylu zrobię mamie na złość i odmrożę sobie uszy.Gdyby był Polakiem to przynajmniej
    doczepiłby jakiś komunizm i ocipienie klimatu.

Comments are closed.