Coca-cola z pozytywnym wynikiem na COVID-19. Test na żywo w austriackim parlamencie [WIDEO]

Coca-cola z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa.
Michael Schedlitz przeprowadza test na koronawirusa na coca-coli. (Fot. Facebook/schnedlitz/screen)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Austriacki polityk Michael Schedlitz przeprowadził w parlamencie test na koronawirusa. Zrobił to na coca-coli. Wynik okazał się pozytywny.

Podczas swojej przemowy w parlamencie przedstawiciel austriackiej partii Wolność (FPO) oskarżył rząd o „tyranię medyczną”.

Wskazywał, że szybkie testy (antygenowe) na koronawirusa są bezwartościowe, a finansowanie ich ze środków publicznych jest „masową redystrybucją pieniędzy podatników w kierunku przemysłu farmaceutycznego”. Krytykował także rząd za lockdown.

Austriacy zostali pozbawieni podstawowych praw, swobód obywatelskich i prawa do wolności słowa. Wprowadzone ograniczenia doprowadziły do bankructw, masowego bezrobocia, kryzysów społeczno-ekonomicznych, a dzieci okradły z edukacji – mówił.

W trakcie przemowy przeprowadził szybki test na Covid-19 na… coca-coli. Słodki napój gazowany dał wynik pozytywny na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Mamy teraz problem, bo właśnie w parlamencie otrzymaliśmy pozytywny wynik testu – podsumował ironicznie Schedlitz.

Polityk został skrytykowany. Niektórzy wskazywali, że coca-cola ma niski współczynnik pH i dlatego jest kwaśna, a kwas niszczy białka przeciwciał w teście i stąd wynik pozytywny.

Ponadto zarzucono politykowi, że test przeprowadził nieprawidłowo, bo podczas eksperymentu pominął jeden z kroków – nie włożył wymazu do roztworu buforowego, tylko od razu naniósł na płytkę testową.

Schedlitz wykorzystał test antygenowy firmy Dialab. Ta zaleca, by przynajmniej godzinę przed przeprowadzeniem testu nie jeść, nie pić, ani nie palić papierosów, bo to może zniekształcić wynik.

Polityk zamieścił także wynik swojego eksperymentu na Facebooku. W kilku kolejnych wpisach m.in. podważał sens prowadzenia koronawirusowej polityki w oparciu o wyniki takich testów.

„Masowe testy na koronawirusa są bezwartościowe! Pokazał to prosty eksperyment w parlamencie, w którym cola uzyskała pozytywny wynik! Mimo to rząd wydaje dziesiątki milionów z pieniędzy podatników właśnie na takie testy” – pisze Schedlitz z austriackiej partii FPO.

28 KOMENTARZE

 1. Dziwaczne!
  Schedlitz mówi tak po niemiecku, że przypomina jego wymowa islandzki lub jakiś język skandynawski.

 2. Należy natychmiast zutylizować całą partię skażonej coca-coli, a fabryki objąć kwarantanną. Konsekwencja musi być.

 3. Kiedy zaczną spływać pozwy do sądów z tytułu bezprawnego trzymania ludzi w domach, zatrzymania gospodarki, strat poniesionych w wyniku działań (nie)rządu? Czy tylko w Portugalii było to możliwe? Tam udowodniono przed sądem bezużyteczność testów PCR i bezprawną kwarantanne. Dowodów jest już nadto, czas na działanie!

  • Do tego trzeba dużo ludzi, aby na to się zgodzili.Do tego dobrzy muszą być prawnicy.Ja jestem gotowa dorzucić się do zrzutki na dobre papugi.Myślę że taki czas nadejdzie.

 4. Te testy antygenowe i tak są bardziej wiarygodne niż metoda PCR.
  Austriacki poseł przeprowadził test źle, dlatego dostał taki a nie inny wynik.
  Większy problem jest z bezwartościowymi testami PCR.

 5. To zbytnio naciągane jest. To tak jakby przeprowadzać test twardości wody w szklance z Frugo. Można by podać dziesiątki innych argumentów przeciw tym testom i lockdown-om, a gość wybrał najbardziej bezsensowny… ale przyznaję, niewielu by te dziesiątki argumentów usłyszało, a znikoma ich część zrozumiało, a tak – choć przykład idiotyczny – to nie odbiega swym poziomem od argumentów tych, co nakładają te wszystkie obostrzenia.

 6. Mogę tu przytoczyć wypowiedź prezydenta Urugwaju? Jakiegos tam panstwa mniejsza wyslal 3 probki albo 4 roznych wydzielin bylo to jabłko, guarana, banan i cos tam jeszcze wszystko miało covid najlepsze ze jedno z tego to bylo bardzo ciezkie dostal odpowiedz po kilku dniach czy te osoby jeszcze zyja

 7. Czy ten przygłup wlał colę bezpośrednio na test bez przygotowania próbki i spodziewał się innego wyniku? XD co za naukowy analfabeta. Przecież do tego jest dołączona nawet obrazkowa instrukcja.

 8. Czyli tak: facet wykonał test niezgodnie z jego instrukcją a ludzie podniecają się jego wynikiem. Równie dobrze mógł do balu w aucie wlać wodę a potem twierdzić, że samochody są do d.. bo nie jeżdżą…

 9. Może Konfederaci pójdą tym tropem i zrobią taki eksperyment w Sejmie.Najlepiej przetestować tych wszystkich oszołomów.Na ich odchodach i spermie.Myślę że ciekawy wynik byłby.Panowie posłowie do dzieła.

 10. W Polskim Sejmie dostałby karę za nie noszenie maski i wyłączono by mu mikrofon :) W Austrii demokracja i w RP podobno tez :D

 11. Ta Coca Cola jadła, piła, paliła i ćpała przed testem dlatego wynik jest nieprawidłowy! Ach ci beznapletkowi oszuści!

Comments are closed.