Dr Basiukiewicz: Skończmy z lockdownem! Ten wirus nie cechuje się nadzwyczajną śmiertelnością

Dr Paweł Basiukiewicz. (Fot. Facebook)
Dr Paweł Basiukiewicz. (Fot. Facebook)
REKLAMA

Strategia większości krajów rozwiniętych jest w mojej opinii droga, nieefektywna i pozostawi po sobie olbrzymi dług w postaci zapaści gospodarczej, edukacyjnej oraz psychospołecznej. Za nami 9 miesięcy wojny, która jeszcze jakiś czas potrwa. Rząd RP po prostu skopiował reakcję innych państw, stosując strategię „młota i tańca” („młot” = lockdown, „taniec” = testuj, śledź i izoluj) – mówi w rozmowie z „Najwyższym Czasem” dr Paweł Basiukiewicz.

Dr Paweł Basiukiewicz od samego początku mniemanej pandemii koronawirusa krytykuje rządowe obostrzenia, a przede wszystkim stosowanie kwarantanny wobec każdego z pozytywnym testem czy każdego, kto się z osobą zakażoną styka.

Ten wirus nie cechuje się ani nadzwyczaj dużą śmiertelnością, ani nadzwyczajną zakaźnością. Natomiast nadmiarowe reakcje i próba izolacji za wszelką cenę każdego pacjenta z wynikiem dodatnim w efekcie doprowadziła nas do miejsca, w którym obecnie się znajdujemy – mówi dr Basiukiewicz i jak dodaje, skutki polityki rządu, których na pierwszy rzut oka nie widać, są opłakane.

REKLAMA

Intuicyjnie mam przekonanie, że im dłużej pozostajemy w lockdownie, przewlekłej depresji ekonomicznej, psychologicznej, tym gorzej dla naszego zdrowia, w efekcie czego rośnie umieralność, natomiast zgonów na COVID sumarycznie będzie tyle samo, tylko zostaną rozciągnięte w czasie – przekonuje dr Basiukiewicz.

Cały wywiad Rafała Pazio z dr Pawłem Basiukiewiczem dostępny w najnowszym numerze „Najwyższego Czasu!”.

Zachęcamy do prenumeraty tygodnika „Najwyższy Czas!” i odebrania prezentu, książki „Nowa Normalność” Tomasza Sommera i Grzegorza Brauna!

REKLAMA