Koszmarna prognoza profesora Kłęka: „Z powodu zamieszania z koronawirusem śmiertelność z powodu nowotworów wzrośnie o 30 procent”

Onkologia - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Flickr
Onkologia - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Flickr

W wyniku koronawirusowego zamieszania polska służba zdrowia jest sparaliżowana. – W ciągu najbliższych lat śmiertelność z powodu nowotworów wzrośnie w granicach 30 proc. – mówi prof. Stanisław Kłęk z Narodowego Instytutu Onkologii w Krakowie.

To wynik zastraszania społeczeństwa wirusem oraz podporządkowanie służby zdrowia pod Pana Covida. Z tego powodu diagnostyka w kierunku wykrywania chorób nowotworowych w pierwszych miesiącach ogłoszonej pandemii spadła o połowę.

Powodem było praktycznie zamrożenie podstawowej opieki medycznej, wstrzymanie inwazyjnych badań diagnostycznych oraz brak personelu w szpitalach, zdziesiątkowanego przez zakażenia i kwarantanny – mówi w rozmowie z portalem lifeinkrakow.pl prof. Kłęk.

Lekarz wskazuje, że w ostatnich tygodniach sytuacja pod względem diagnostyki nieco się poprawiła. Wciąż jednak daleko do liczby badań wykonywanych w poprzednich latach.

Sami pacjenci też zaczęli się znów zgłaszać, ale skutki wstrzymanej diagnostyki będą tragiczne. Szacuję, że w najbliższych latach śmiertelność z powodu nowotworów wzrośnie ok. 30 proc. – uważa prof. Kłęk.

Wielka narodowa stypa. Tylu zgonów nie było w Polsce od II wojny światowej. Przerażające dane za listopad

Źródło: lifeinkrakow.pl

7 KOMENTARZE

  1. „W ciągu najbliższych lat śmiertelność z powodu nowotworów wzrośnie w granicach 30 proc.”
    Bzdura, onkologia nie leczy tylko zabija.
    Jeśli śmiertelność na nowotwory wzrośnie to będzie spowodowane tym co jest w szczepionkach oraz 5G

  2. Zobaczymy po statystykach, odkąd zmarła moja mama w wieku 56 lat – w trakcie leczenia onkologicznego jestem sceptyczny, jeśli chodzi o tzw. chemioterapię.

Comments are closed.