Sojusz PiS z SLD. Stary towarzysz z tzw. „Grupy Trzymającej Władzę” wchodzi do Rady Mediów Narodowych

Foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Robert_Kwiatkowski_Sejm_2019.jpg
REKLAMA

Towarzysz Robert Kwiatkowski został powołany do Rady Mediów Narodowych. Posła SLD powołał prezydent z PiS Andrzej Duda.

Były działacz SLD i jeden z bohaterów afery Rywina Robert Kwiatkowski został powołany do Rady Mediów Narodowych. Tak zaskakujący ruch ze strony PiS trudno przełknąć nawet akolitom partii z prorządowych mediów.

Kwiatkowski to bowiem były działacz PZPR oraz szef rządowej telewizji z czasów, gdy była ona czyszczona z konserwatystów. To właśnie wyrzucani za jego czasów pseudoprawicowcy stali się później medialnym ramieniem PiS.

REKLAMA

Mało tego, w trakcie afery Rywina, która utorowała PiS drogę do pierwszego rządu, jego nazwisko pojawiło się w kontekście Grupy Trzymającej Władzy.

Sejm przyjął raport Zbigniewa Ziobry i sejmowej komisji śledczej, w którym stwierdzono, że Rywin złożył propozycję korupcyjną w porozumieniu z Grupą Trzymającą Władzę, w której oprócz Kwiatkowskiego wchodziła m.in. Aleksandra Jakubowska.

Ta ostatnia to obecnie czołowa dziennikarka mediów braci Karnowskich, którzy usłużnie wspierają rząd PiS. Kwiatkowski nigdy jednak nie postawiono zarzutów w związku z aferą.

W Radzie Mediów Narodowych Kwiatkowski zajmie miejsce Grzegorz Podżornego. Podżorny złożył rezygnację w sierpniu.

– Na wolne miejsce w Radzie z tej puli SLD zgłosiło tylko p. Kwiatkowskiego. Kandydat spełnia wymogi formalne, a teraz była kolej SLD – tłumaczył się ze swojej decyzji prezydent z PiS Andrzej Duda.

Kontrkandydatem „brunatnego Roberta z warszawskiego oddziału telewizji białoruskiej” (tak pisał o Kwiatkowskim Robert Mazurek – dziś pracownik rządowego radia i RMF) był Paweł Olszewski. Najwyraźniej były doradca Janusza Palikota był PiS bliższy niż chadek z KO.

Źródło: Wirtualne Media

REKLAMA